2023’te LinkedIn Sayfanıza Takipçi Çekmek İçin 15 İpucu

 

LinkedIn, işlerin çevrimiçi olarak yapıldığı en kıymetli platformlardan biridir. Kuruluşunuz için, LinkedIn sayfanız çevrimiçi işletme varlığınızın merkezidir. Markanızı büyütebileceğiniz, değerli ve anlamlı bağlantılar kurabileceğiniz yer burasıdır. Takipçiler, LinkedIn’deki tüm hareketleriniz organik olarak büyütmenin anahtarıdır. Ancak tüm bunlar yalnızca Sayfanız görünürse mümkündür. Sayfa içeriğinizle ne kadar çok takipçiniz etkileşimde bulunursa, o kadar çok takipçi elde edersiniz.

LinkedIn’de takipçilerinizi nasıl artıracağınızı merak ediyorsanız, yazımızın devamına birlikte göz atalım.

 

LinkedIn Sayfanızı Tamamlamayı İhmal Etmeyin!

Başka bir şey yapmadan önce, şirketinizin LinkedIn Sayfasının eksiksiz olduğundan ve çekmek istediğiniz hedef kitleye veya üye kişilere belirgin bir şekilde hitap ettiğinden emin olun.

Eksiksiz bilgilere sahip sayfalar %30 daha fazla görüntüleniyor ve şirketinizin sayfasındaki içerik hedef kitlenizdeki kişiler için faydalıysa, ziyaret edenlerin sizi takip etme olasılığı pek tabii daha yüksek olacaktır.

Logo

Sayfanıza hayat vermek için kuruluşunuzun logosunu ve bir kapak resmini ekleyin. Henüz bir logonuz yoksa Canva.com’da ücretsiz olarak oluşturabilirsiniz.

Genel Bakış

Kuruluşunuzun misyonunu ve amacını açıklayan ilgili metinler ve ifadeler ile anasayfanızı güncel tutun.

Organizasyon Bilgisi

Web sitenizin URL’sini ve konumunu girin, sektörünüzü ve şirket büyüklüğünüzü seçin.

Mesaj Butonu

Hedeflerinizle uyumlu hale getirmek için düğmenizi özelleştirin ve yönetici görünümünde veya ziyaretçi analizinde kimlerin tıkladığını izleyin.

Bu teknikler, LinkedIn’deki sayfalarına yeni yatırım yapan işletmeler için yararlıdır. Ancak, binlerce takipçisi olan köklü sayfalar bile, henüz bu adımları uygulamamışsa bir an önce tamamlamaları öneriliyor.

 

İşte Birbirinden Değerli İPUÇLARI!

İpucu #1: Bulunabilir Olun!

Sayfanızın Google gibi arama motorlarında tamamen keşfedilebilir olmasını sağlayın. LinkedIn Sayfanıza platformun dışından dikkat çekmek büyük bir kazançtır.

İpucu #2: Markanızı Koruyun!

Tekrar tekrar fark edilmeyi kolaylaştırın. Tutarlı bir şekilde marka kimliği olan içerikleri (renkler, logolar ve ses tonu), gören üyeler tarafından daha hızlı kaydedilir.

İpucu #3: Tutarlı Olun!

Sayfanızda düzenli olarak içerik paylaşın.

Sayfanızda düzenli bir taze içerik akışı sağlamak, sayfanın üye akışlarında daha fazla görünür olmasını sağlayacaktır. En az haftada bir gönderi yayınlayan sayfalar, etkileşimde iki kat daha fazla artış görür ve bu da daha fazla organik erişim sağlar.

İpucu #4: Gösterişli Olun!

Video ve görsel içerikten yararlanın.

İçerik karışımınızın çok sayıda göz alıcı görsel içerdiğinden emin olun. Benzersiz görüntüler ve özellikle videolar, akışlarda daha fazla öne çıkarak marka sayfanızın fark edilmesine yardımcı olur.

İpucu #5: İlgili Olun!

Her düzeydeki üst düzey yöneticiler ve karar vericiler, her zaman kendi işlerinin gidişatına ilham verebilecek yenilikçi ve ikna edici düşünce arayışındadır. Merak uyandıran ve kaliteli içerik üretirseniz, düşünce liderliğiniz diğerlerinden sıyrılır.

İpucu #6: İlgi Çekici İçerikler Üretin!

Her yorumun bir yanıtı hak etmediği açıktır, ancak sayfanızdaki gönderilere yapılan her soruyu veya geri dönüşü yanıtlamak iyi bir fikirdir. Bu, yalnızca gönderiler için daha yüksek akış görünürlüğü sağlamaya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda üyelerin, topluluğuyla aktif olarak ilgilenen bir sayfayı takip etme olasılıkları da artar.

İpucu #7: Duyarlı Olun!

Analizleri takip edin, sayfa yöneticileri, takipçileriniz ve ziyaretçileriniz hakkında demografik bilgilerin yanı sıra güncellemeleriniz için katılım verileri sağlayan analiz bölümüne erişebilirsiniz. Neyin yankı uyandırdığını ve neyin daha az etkileşim aldığını anlamak için bu istatistikleri kullanın ve içeriğinizi ziyaretçilerinizin istekleriyle uyumlu hale getirin.

İpucu #8: Çalışan Katılımını Teşvik Edin!

Ekip üyeleriniz, bir Sayfayı takip etmede en güçlü müttefikleriniz olacaktır. Onları, yaptıklarınızla ilgilenen arkadaşlarınız ve meslektaşlarınızla paylaşmaya teşvik edin.

İpucu #9: İşbirliği Kurduğunuz Markalardan Yardım Alın!

Markanız konusunda kararlı olan, sadık müşterileriniz var mı? LinkedIn takipçi sayınızı artırmanın bir öncelik olduğunu bilmelerini sağlayın ve ağlarında kuruluşunuz hakkında gönderi yayınlayarak yardım etmeye istekli olup olmayacaklarını görün.

İpucu #10: İlişkilerinizi Kullanın!

Sektörünüzde saygı duyduğunuz ve ilişkilendirilmek istediğiniz etkili insanlar ve rakip olmayan şirketler var mı? Güncellemelerinizde ve paylaşımlarınızda onlardan @bahsederek, gönderinizi takipçileriyle yeniden paylaşabilecekleri için ağlarının önüne geçme şansınız daha yüksek olacaktır. Aşırıya kaçmadığınızdan emin olun, çünkü bu taktik hızla spam içerikli hale gelebilir.

İpucu #11: Tanınmış Kişiler ile Bağlantı Kurun!

İçeriği oluştururken referans göstermek, birçok etkileyici pazarlama ilişkisi için temel bir unsurdur.

İpucu #12: Bir Takipçi Reklamı Kampanyası Başlatın!

LinkedIn sayfasının büyümesi, platformda reklam veren markalar için popüler bir hedeftir. Takipçi Reklamı biçimini kullanarak dinamik bir reklam kampanyası yürütün.

İpucu #13: Yöneticileri ve Önde Gelen Liderleri Sayfanızdan @bahsetmeye Teşvik Edin.

İşletmenizdeki önde gelen kişiler, kritik sesler olarak hizmet eder ve genellikle geniş profesyonel ağlara sahiptirler. Şirketin LinkedIn sayfası hakkında sık sık konuştuklarında ve bu sayfaya bağlandıklarında, trafiği ve takipçileri artırmaya yardımcı olurlar.

İpucu #14: Vitrin Sayfaları Oluşturun!

LinkedIn şirket sayfanızın bir marka, iş birimi veya girişimini ön plana çıkarmak için tasarlanmış uzantılarıdır. Şirketinizin her bir faaliyet alanı için paylaşabileceğiniz ve hedef kitlenize iletebileceğiniz kendi özel mesajı olan vitrin sayfaları oluşturabilirsiniz.

İpucu #15: Rakiplerinizin Sayfalarını Analiz Edin

Rakip analizi, dijital pazarlamanın her alanında önemlidir. Rakip veya benzer kurumların LinkedIn’de neler yaptığını gözden geçirmelisiniz. Böylece boşlukları belirleyebilir ve üyelerin başka yerde bulamayacağı içerikler sağlayabilirsiniz.

 

Büyük ve etkileşimli bir takipçi kitlesine sahip harika bir LinkedIn Sayfasının sayısız avantajı vardır. Sayfanız şu anda nerede olursa olsun, daha fazla büyüme ve geliştirme için geç kalmış değilsiniz.

Bu İçeriklerde Hoşunuza Gidebilir

AI’nin Arama Motorları Üzerindeki Etkisi

Eğitimde Dijital Dönüşüm: Yapay Zeka Çağına Uyum Sağlama

Yenilik Yapın, Uyum Sağlayın, Başarılı Olun: Dijital Dönüşümde Gelişmek

İnovasyon Kültürünün Önemi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir