Füzyon Ekibi Nedir? Füzyon Ekibi Rolleri ve Sorumlulukları

Fusion Team Nedir? Ne Zaman İhtiyaç Duyulur?

Yöneticiler, dijital iş girişimlerinde değer elde etme ve riski yönetme süresini hızlandırmak için füzyon ekiplerinden yararlanıyor. Füzyon ekipleri, yeni bir değer sağlama biçimini müjdeliyor. İşi iş fonksiyonları içindeki sorumluluklara göre organize etmek bir kenara, füzyon ekipleri çok disiplinlidir. İş veya müşteri sonuçları sağlamak için teknoloji çözümleri sağlayarak iş yeteneklerini dijitalleştirmek için organize edilmişlerdir.

Bu çalışma modeli; işbirliği için iş biriminden ve Bilişim Teknolojilerinden (BT) gelen üyelerden oluşan çok disiplinli bir ekibi temsil eder. Genellikle bu model, yazılım geliştiricilerin kodsuz uygulamalar ile bazı bileşenleri oluşturmalarını gerektiren daha büyük teknik gereksinimleriniz ve karmaşıklığınız olduğunda bu ekip tarafından kullanılır. Yazılım geliştiriciler yine de iş birimi içinde bir yerde oturuyor olabilir veya merkezi bir kurumsal BT işlevinin parçası olabilirler. Kuruluş içinde nerede oturduklarından bağımsız olarak, geliştirilmekte olan kodsuz uygulama için ortak sorumluluk vardır. Füzyon ekibi modeli genellikle bir matris organizasyon modeliyle sonuçlanır. Kilit rollerin çoğu yine de iş birimi tarafından yönetilir, ancak bazı özel kodsuz roller bir BT grubu içinde yer alabilir.

Füzyon Ekibi Rolleri ve Sorumlulukları Bizlere Ne Sağlar?
• Daha fazla teknik bilgiye erişim sağlar.
• Teknoloji becerileri ile analitik becerileri harmanlar ve iş alanında uzmanlığı sunar.
• Operatörler, kodsuz çözümler inşa edebilir.
• Hem iş birimi hem de füzyon ekibi arasında paylaşılan bir hesap verebilirlik matrisi olacağından, daha yüksek yönetişim karmaşıklığı sunar.
• BT’den daha fazla teknik yeteneği finanse etmek için kuruluş tarafından ek bütçeleme gerektirir.
• Net ve iyi tanımlanmış veri sahipliği,
• Takım ve proje seviyesinde belirlenebilen rol ve yetkiler,
• Masaüstü uygulamaları ile entegrasyon,
• Veri organizasyon esnekliği de sağladığı avantajlardandır.

Karmaşık iş uygulamalarının No-code (kodsuz) prensibiyle Füzyon ekipleriyle nasıl geliştirilebileceğini keşfetmek için Creatio Playbook‘u indirin.

Bu İçeriklerde Hoşunuza Gidebilir

Eğitimde Dijital Dönüşüm: Yapay Zeka Çağına Uyum Sağlama

Yenilik Yapın, Uyum Sağlayın, Başarılı Olun: Dijital Dönüşümde Gelişmek

İnovasyon Kültürünün Önemi

Çevik Liderlerin 21. Yüzyılda Sahip Olması Gereken Yetenekler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir