Sosyal Medya İçerik Editörlerinin Mutlaka Keşfetmesi Gereken Programlar

 
Sosyal medya yöneticileri, içerik editörleri, metin yazarları… Birçok meslek grubu görsel, içerik ve metinler ile dijital ortamda bolca vakit harcıyor. Kolay gibi gözükse de düzenli içerik üretmek göründüğünden daha zor olabiliyor. Tüm bu meslek gruplarının işlerini kolaylaştıracak programları detaylıca inceleyelim.
 
1. Canva
Tarayıcı üzerinden hizmet veren uygulamalardan biri olan Canva yeni tasarımlar için kullanıcılara ilham oluyor. İster fotoğraflarınızı düzenleyin isterseniz hazır template’ler ile yeni görseller yaratın, Canva her konuda çok başarılı bir uygulama.
 

 
2. Pexels
Pexels, ücretsiz stok fotoğraflar sağlayarak dünyanın her yerindeki milyonlarca içerik oluşturucunun kolayca güzel ürünler ve tasarımlar oluşturmasına yardımcı olur. Herkesin kolaylıkla kullanabileceği Pexels, kaliteli ve geniş stok görsel yelpazesi ile birçok tasarımcının göz bebeği.
 
3. Buffer
Buffer, depolayıcı bir araçtır. Bu araç sosyal medya paylaşımlarınızı yapmanızı sağlar. Buffer App ile sosyal medyada yapacağınız paylaşımları düzenli olarak takip edebilir, zamanlayıcı özelliği ile paylaşımlarınızın zamanını kurabilir ve paylaşımlarınızın ne kadar etkileşim aldığını görebilirsiniz.
 

 
4. PhotoScape
En çok tercih edilen görsel düzenleme programlarından biri olan PhotoScape, fotoğraflarınızı düzenlemek, kolaj hazırlamak ve boyutlandırmak için bire bir. Hem basit kullanım olanağı sağlıyor hem de görselliği artırıyor.
 

 
5. Prezi
Animasyon ve görsel açıdan zenginleştirilmiş bulut tabanlı sunum hazırlama sitesi Prezi, kişisel ya da profesyonel gereksinimler için fark yaratan bir hizmet sunuyor. Prezi’de sunumlarınıza YouTube videoları, görsel, animasyon ekleyebilir ya da şekil ve semboller çizebilirsiniz. Ancak sunumlarınıza grafik, ses ve video eklemek istiyorsanız Plus ya da Premium paketlerinden birini almanız gerekiyor.
 

 
6. Unsplash
Unsplash, 2021’den beri Getty Images’a aittir. Ücretsiz olarak yüksek çözünürlüklü fotoğraf bulabileceğiniz bir uygulama. Dilerseniz wallpaper olarak kullanabileceğiniz fotoğrafların yanı sıra, mevcut blogunuz için de bulabileceğiniz muhteşem eserler var.
 
7. Anchor
Arama motorları sürekli olarak kendilerini geliştirmeleri nedeniyle backlink tekniklerinin de uygulanması zorlaşmaktadır. Bir nevi backlink olan anchor textinde uygulanmasında önem vermemiz gereken bir husus haline gelmiştir.
 
8. Storyluxe
Storyluxe, polaroid vb. film şablonları, neon, çiçek ve çok daha fazlası dâhil olmak üzere çeşitli dinamik şablonları ile donatılan benzersiz bir araçtır. Storyluxe’da yer alan güncel yaratıcı şablonlar, Instagram kullanıcılarını beklemeye devam etmektedir.
 

 
9. Hootsuite
Hootsuite, depolayıcı bir sosyal medya planlama aracıdır. Yönettiğiniz sosyal medya sayfalarında paylaşımlarınızı depolayıp planlamanıza olanak sağlar. Hootsuite ile tüm sosyal medya hesaplarınızı tek bir merkezden kolayca yönetebilirsiniz.
 

 
10. Turkceyaz.com
Temelde yapay zeka destekli Türkçe yazım denetleyicisi olarak hizmet veren Türkçeyaz.com, Ertuğrul Çetin tarafından geliştirildi. Türkçeyaz.com projesi, kurduğunuz cümlelerdeki hataları bulmanıza yardımcı oluyor. Bu programı aynı zamanda eklenti haline getirip tüm yazılarınızda bu hizmetten faydalanabiliyorsunuz.
 
İş Hayatında Kullanabileceğiniz En Efektif İş Takip Programları için buraya tıklayın!
 

Bu İçeriklerde Hoşunuza Gidebilir

Yapay Zekanın İş Operasyonları Üzerindeki Etkisini Anlamak

Yapay Zeka Odaklı Arama Trendi

AI’nin Arama Motorları Üzerindeki Etkisi

Eğitimde Dijital Dönüşüm: Yapay Zeka Çağına Uyum Sağlama

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir