İş Hayatında Kullanabileceğiniz En Efektif İş Takip Programları

Dijital iş birliği sayısız fayda sağlar, iş hayatını kolaylaştıran ve pratikleştiren faktörlerden biri de proje yönetimi ve iş takibi hizmeti sunan programlar. Post-it’lerde boğulmadan, dev tablolar çizmeden ve haftalık güncelleme toplantılarına katılmak zorunda kalmadan işlerinizi kolayca takip edebileceğiniz iş takip programlarını incelerken, sunduğu hizmetler arasında neler bulundurması gerektiğine de bir göz atalım;

İyi Bir İş Takip Programında Neler Olmalı?

 • Görev listeleri
  Ekibinizdeki herkesin aynı sayfada olması ve görevlerin durumlarını güncelleyip birbirinize atayabilmeniz çok önemlidir.
 • Çizelgeler
  Bir görevin hangi projeye ait olduğunu, hangi aşamada olduğunu ve teslim tarihini anlamanız için çizelgeler hayat kurtarıcı fonksiyon taşır.
 • İletişim
  Ekip arkadaşlarınızla hızlıca iletişim kurabilmeniz ve problem çözme yolunda pratik hareket edebileceğiniz bir program tercih edebilirsiniz. Birbirinize dosya, görsel gibi araçları hızlıca gönderip alabilmelisiniz.
 • Raporlama
  Tüm ekip üyeleri için önemli konulardan biri de işlerini gün sonunda raporlayabilmek, biten veya süren işlerin kolayca görünmesi hem çalışanlar hem de yöneticiler için elzemdir.

İş Hayatında Kullanabileceğiniz En Efektif İş Takip Programları

1. Trello

Trello, çevrimiçi kullanılan proje yönetimi sağlayan programlardan en çok tercih edilenlerden biridir. Trello’da bir tahta üzerinde kartlar oluşturur gibi yapılacak listesi oluşturur, tamamlandı veya devam ediyor gibi ibareler yerleştirebilirsiniz.

 

2. Monday

Monday ile kişisel iş akışınızı oluşturabilir bu sayede zaman yönetimi sağlayabilirsiniz. Kolay kullanılabilir arayüzü ile hem konuşma ve belgeleri kaydedebilirsiniz hem de bu belgeler üzerinde revizyonlar yapabilirsiniz.

 

3. Slack

Günümüzde özellikle birçok ekip çalışmasının olduğu işyerlerinde veya projelerde kullanılan Slack en efektif araçlardan biri. Tarayıcı üzerinden giriş yapabilir, bilgisayarınıza uygulamayı kurabilir veya uygulamanın IOS ve Android sürümleri sayesinde telefonunuzdan işlerinizi kolaylıkla takip edebilirsiniz. Slack aynı zamanda Google Drive, Trello, Dropbox, Box, GitHub gibi entegrasyonları da desteklemektedir.

 

4. Sapiyon

Basit, sade, kullanışlı, günlük bazında yüksek miktarda iş emri oluşturmak isteyenler ve iş emri içerisinde müşteri bilgileri gerektirenler için ideal bir iş takip programı. Sapiyon sayesinde iş takibinin yanında depolarınızı, gelir-giderinizi, müşteri bilgilerinizi organize edebilirsiniz.

 

5. Wrike

Wrike, her departman ve ekip genelinde projeleri kolaylaştırmak için otomatik iş akışlarıyla noktaları bir iş birliği noktasından diğerine akıllıca bağlar. Kapsamlı ve çok yönlü bir platform olan Wrike, çalışanların şeffaf bir şekilde iş birliği yapmasına ve iletişimlerini sağlamasına yardımcı olur. Böylece, tüm organizasyonunuzun her türlü işi tamamlaması için kolektif gücünü ortaya çıkarabilirsiniz.

 

6. Cubicl

Cubicl; planlama, görev dağılımı, ya da iş takibi gibi işlemleriniz için ideal olarak tasarlanmış harika bir uygulamadır. İş takibinin yanı sıra takvim, yazışma ya da not tutma gibi özelliklerini kullanarak işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz. Bunların yanında ekibinizi kontrol edebilir, iş işleyişine hakim olabilirsiniz. IOS ve Android desteği de bulunan CubicI tüm cihazlara uygun olarak tasarlanmıştır.

 

7. Teamwork

Teamwork, işbirliği etrafında tasarlanmış bir proje yönetimi aracıdır.

Müşterilerinizle ve ekibinizle işbirliği yapmanızı ve uygulama içinde süreçleri takip etmenizi sağlar. Hızlı bir dizi görev listesiyle küçük projeleri yönetmek için harikadır. Teamwork’ün müşteri desteğine telefon, canlı sohbet ve e-posta yoluyla ulaşılabilir.

 

İhtiyacınızı belirledikten sonra size uygun iş takip programları ile çalışmak projelerinizi düzenlemek ve takip etmek konusunda büyük kolaylık sağlayacak ve ekip içi iletişime en iyi çözüm olacaktır.

Bu İçeriklerde Hoşunuza Gidebilir

Yapay Zekâ Çağında Kariyer Planlaması: Geleceğin Meslekleri ve Endüstrileri

Dijital Çağ ve İşletmeler

Generative AI : Zorluklar ve Çözüm Yolları

İş Dünyasında Sürdürülebilirlik Yaklaşımları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir