Siteniz İçin Kullanabileceğiniz En İyi Ücretsiz Fotoğraf Düzenleme Programları

E-ticaret siteleri ve içerik üreticisi platformlarda müşteriler veya okurlar için görsel önemli etkenlerden biridir. Yeni kurduğunuz siteniz için kısıtlı bir bütçeye sahipseniz ve profesyonel bir fotoğrafçı/grafik tasarımcı ile çalışamayabilir ya da profesyonel fotoğraf düzenleme programlarına hakim olamayabilirsiniz.

Bu gibi durumlarda harika çözümler sunan basit ve işinize yarayacak birçok güzel program mevcut.

1. PhotoScape
En çok tercih edilen görsel düzenleme programlarından biri olan PhotoScape, fotoğraflarınızı düzenlemek, kolaj hazırlamak ve boyutlandırmak için bire bir. Hem basit kullanım olanağı sağlıyor hem de görselliği artırıyor.

2. Pixlr
Rotate, flip, crop gibi basit işlemleri bir çırpıda yapabileceğiniz online olarak da kullanılabilen efektif bir seçenek olan Pixlr içinde filtreler de bulunduruyor ve Türkçe dil desteği de mevcut.

3. Canva
Tarayıcı üzerinden hizmet veren uygulamalardan biri olan Canva yeni tasarımlar için kullanıcılara ilham oluyor. İster fotoğraflarınızı düzenleyin isterseniz hazır template’ler ile yeni görseller yaratın, Canva her konuda çok başarılı bir uygulama.

4. PhotoWorks
Güçlü ve kolay kullanımlı, zahmetsiz bir fotoğraf editörü PhotoWorks! Kullanıcılara yanlış pozlanmış fotoğrafları kaydetme, bozulmaları ve perspektif hatalarını düzeltme, istenmeyen nesneleri silme, arka planı değiştirme, bulanık çekimleri netleştirme, netliği arttırma, renkleri arttırma ve harika efektler uygulama gibi özellikler sunuyor.

5. Picasa
Picasa ile albümlerinizi organize edebilir, fotoğraf düzenlemelerinizi yapabilir, kolaj oluşturabilirsiniz. Sade ve anlaşılır arayüzü sayesinde basit fotoğraf düzenleme işlerinizde büyük kolaylık sağlayacak programdır.

6. GIMP
Gimp, açık kaynaklı bir program olup ücretsiz olarak indirilebilir. Başta Linux olmak üzere Windows, MAC OS X gibi işletim sistemlerinde de çalışabilir. Türkçe menü desteği de programın içinde mevcuttur. Fotoğraflarınızı düzenlemeniz için ihtiyacınız olan her şey GIMP’de bulunuyor.

 

 

Bu İçeriklerde Hoşunuza Gidebilir

AI’nin Arama Motorları Üzerindeki Etkisi

Eğitimde Dijital Dönüşüm: Yapay Zeka Çağına Uyum Sağlama

Yenilik Yapın, Uyum Sağlayın, Başarılı Olun: Dijital Dönüşümde Gelişmek

İnovasyon Kültürünün Önemi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir