Çevrimiçi Planlama Yazılımınızı Geliştirmek için 5 Strateji

 

Bir toplantı rezervasyonu yapmanın her yönü, bir pazarlama fırsatı ve bir dönüşüm şansıdır. İster ortaklarla veya potansiyel müşterilerle randevular düzenliyor, ya da hizmet oturumları planlıyor olun, çevrimiçi randevu planlamasındaki fırsatlardan yararlanmanın düzinelerce yolu vardır. İlk adım, bir randevu yönetim sistemi edinmektir.

Bir randevu planlama yazılımı, toplantıları kuruluşunuzun başarısının arkasındaki itici güç haline getirebilir. Söz konusu yazılımların temel özelliklerinden bazıları, zamanlama talepleri için yapılandırılabilir bir takvim, otomatik yeniden rezervasyon hatırlatıcıları ve birden fazla kanalda gerçek zamanlı 24 saat rezervasyon özelliklerini içerir. Randevu yönetim sisteminiz bir dizi son derece kullanışlı işlevlerden oluşsa da, bu yetenekleri verimli çevrimiçi zamanlama için nasıl kullanabileceğinize ve hangi alanda olursanız olun avantaj kazanmanıza nasıl yardımcı olabileceğinize dair ipuçları arıyor olabilirsiniz.  Çevrimiçi zamanlama sisteminizden en iyi şekilde yararlanmak ve onlarla olan etkileşimleriniz aracılığıyla sizinle ortak çalışanlarınız ve müşterileriniz arasında güven oluşturmak istiyorsanız, aşağıda yer alan içerikler sizler için faydalı olabilir.

Randevuları Çevrimiçi Planlamak İçin Potansiyel Müşterilerinize Ulaşın

Müşterilerinizin online randevu almasını istiyorsanız bu olasılığı onlara bildirmeniz gerekmektedir. Bazı iyi stratejiler, kartvizitinizde, tercihen web sitenizin URL’sinin yanında çevrimiçi randevu planlamasını kabul ettiğinizi belirtmeyi içerir. Ayrıca müşterilerinize ve potansiyel müşterilerinize bu konuda e-posta gönderebilir ve gazete ve dergi gibi geleneksel reklamcılık yöntemlerini kullanarak haberi yayabilirsiniz. Bu neden önemlidir? Devam edin ve kendinize şunu sorun: Randevu planlayacak kimseniz yoksa iyi bir randevu yönetim sisteminin ne faydası var?

Dağınık Bilgileri Düzenleyin

Yoğun gündemlere ve planlamalara sahip çoğu şirketin, randevuları etkili bir şekilde ayarlamak için birden fazla platform arasında geçiş yapmaları gerekir. Ayrıca, toplantı yaptıkları veya hizmet verdikleri müşteri, sınıf veya ortakla hangisinin alakalı olduğunu keşfetmek için bu verileri gözden geçirmeleri gerekir. Her iki çaba da, geliri artırabilecek veya iş büyümesini destekleyebilecek diğer üretken konulara yönlendirilebilecek zaman ve enerji israfına katkıda bulunur. Bu yaygın sorunu çözmek için işletmeler, çevrimiçi randevu planlaması için yazılımın işlevlerine dönebilir. İster bir potansiyel müşteriyle anlaşma yapmak için başka bir ülkeye seyahat ediyor olun, ister bir müşteriyle bir sonraki anlaşmanıza gidiyor olun, ister sadece otururken, randevu verilerinizi düzenleme ve programınızı kolayca erişilebilir hale getirme konusunda güvenilir ve verimlidirler.

Randevu yönetim sisteminiz, tüm planlama ihtiyaçlarınızı karşılayan ve rezervasyonlarınızı, varlıklarınızı, iş gücünüzü ve konumlarınızı kolaylaştıran özelleştirilebilir bir takvimle donatılmıştır. Takviminizi dilediğiniz şekilde oluşturabilirsiniz. Belirli bilgiler için renkler ve etiketler atayın, takvim ayarlarını kontrol edin ve programınızı göze hoş gelen ve anlaşılması kolay bir düzende düzenleyin. Buluşmayı planladığınız kişi hakkında hızlı bilgi almak için çevrimiçi zamanlama sisteminizi kullanın. Yeni bir müşteri olup olmadıklarını, hizmetleriniz için ön ödeme yapıp yapmadıklarını, internet üzerinden rezervasyon yapıp yapmadıklarını veya geri dönen bir müşteri olup olmadıklarını belirleyin.

Gladly’nin en son araştırması, günümüz müşterilerinin kendilerini olağanüstü hissettiren kişiselleştirilmiş bir hizmet beklediğini belirttiğinden, bu daha kişiselleştirilmiş bir deneyim sunmanıza yardımcı olabilir. Bunu desteklemek için araştırma, katılımcıların %79’unun kişiselleştirilmiş deneyimi kişiselleştirilmiş pazarlamadan daha yüksek bir temele koyduğunu gösteriyor. Ayrıca, müşterilerin %77’sinin arkadaşlarına ve ailelerine kişisel hizmetler sağlayan kuruluşlara başvuracağını ve böylece potansiyel müşteri tabanınızı genişleteceğini beyan eder. Planlama hatalarını önlemek ve çifte rezervasyon olmadığından ve her ekip üyesinin her bir göreve verimli bir şekilde katılabildiğinden emin olmak için tüm çalışan programlarını takviminizde görüntüleyin.

Programınızı Farklı Platformlarda Paylaşın

Takvimi zaten keşfettiniz ve onu canlı olarak kurmaya karar verdiniz. Bu, planlayıcınızı veya randevu kayıt bağlantınızı web sitenizde, sosyal medya platformlarınızda ve haber bültenlerinizde paylaşmanız için mükemmel bir fırsattır, böylece müşterileriniz randevularını rahatça alabilirler. Güçlü bir randevu planlama yazılımı, çok kanallı rezervasyon sağlar; bu, planlama kanalınızın Facebook, Instagram ve Google gibi çeşitli platformlardaki potansiyel müşterilere açık olduğu anlamına gelir. Bu, otomotik randevularınızdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olur. Ancak, rezervasyon sistemine sahip bir web sitesi olmaya odaklanıyorsanız, müşterilerinizin programınıza kolayca erişebilmesi için takviminizin veya kayıt bağlantınızın sayfanızda stratejik veya görünür bir alana yerleştirildiğinden emin olun. Web sitenizdeki randevu planlamasına konsantre olmak istiyorsanız, yazılımınız rezervasyonlarınızı da organize edebilir.

Müşterilerden Randevu Talep Etmelerini İsteyin

Müşterilerin acenteye randevularını anında kendi kendilerine planlamasını sağlamak kolay olsa da, belirli kısıtlamalar uygulamadan rezervasyonlarınızın kontrolünü kaybetmeniz de aynı derecede kolaydır. Bu nedenle Forbes’a göre rekabetçi kalmak ve hem verimliliği artırmak hem de müşteri sadakatini artırmak istiyorsanız bir randevu planlama yazılımına sahip olmak bir zorunluluktur. Randevu planlama yazılımınız, potansiyel müşterileri ilk önce randevu talep etmeye yönlendiren işlevlere sahip olmalıdır. Bu talepleri yaptıktan sonra, hangi hizmeti istediklerini, ekibinizdeki hangi profesyonelin bu hizmeti yönetmesi gerektiğini ve hangi saat ve tarihte en rahat olacaklarını seçebilirler. Sizin tarafınızdan, çevrimiçi randevu planlama platformunuz bu talepleri, personelin müsaitliğine, çalışma saatlerine ve mevcut iş yüküne göre onaylayabileceğiniz veya reddedebileceğiniz organize bir gösterge panosunda veya pencerede göstermelidir.

Web Sitenizi Rezervasyon Sistemiyle Makro Dönüşümleri Tetikleyen Yönlerle Sınırlamayın

Anladık. Bir potansiyel müşteriyle görüşmenizde büyük bir atılım yapmak istiyorsunuz, ancak mikro dönüşümler elde etmenin satışları artırmaya da yardımcı olabileceğini göz ardı edemezsiniz. Sonuçta, dönüşüm hattındaki iyileştirme noktalarının yanı sıra gelir artışı, müşteri amacı ile ilgili daha faydalı veriler sağlarlar. Bazı çevrimiçi zamanlama yazılımları, hangi mikro dönüşümlerin web sitenizin ana hedefine bağlı olduğunu belirlemenize yardımcı olabilecek ek araçlarla birlikte gelir. Bunları takip etmenize ve bu fırsatları optimize edebilmeniz için değişiklikler önermenize yardımcı olurlar.

Ek olarak, müşterilerinizin satın alma deneyimindeki mikro dönüşümlere bakmak, potansiyel müşterilerle olan ilişkinizin temel direklerinden biri olabilir. Ürününüzü bununla ilgili bir video izleyerek daha iyi anladılar mı? Fiyatlandırma bilgilerinize baktılar ve hizmetlerinizin paralarının karşılığını fazlasıyla aldığına karar verdiler mi? Sizinle planlanmış randevuları başlangıçta sitenizin tepesindeki ticari afişlerin yol açtığı meraktan mı kaynaklandı?

Bu İçeriklerde Hoşunuza Gidebilir

Eğitimde Dijital Dönüşüm: Yapay Zeka Çağına Uyum Sağlama

Yenilik Yapın, Uyum Sağlayın, Başarılı Olun: Dijital Dönüşümde Gelişmek

İnovasyon Kültürünün Önemi

Çevik Liderlerin 21. Yüzyılda Sahip Olması Gereken Yetenekler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir