Başarıya Götüren 4 İnsan Kaynakları İnovasyonu

 

İnsan kaynakları sektörü gibi sürekli gelişen bir alanda, yenilikler ilerlemenin temel taşıdır. Bu nedenle, birçok şirket, en iyi İK yeniliklerini elde etmek için önemli miktarda fon yatırmaktadır. İşe alma, işe alma, eğitim ve geliştirme, çalışan bağlılığı vb. konularda yardım için olsun; bu tür yenilikler her durumda işe yarar.

Bu yenilikler iş gücü, maliyet tasarrufu, doğruluk, büyüme fırsatları ve çok daha fazlasını sağlamaya yardımcı olur.

Kendinizi bu konuda güncellemenize yardımcı olmak için, bugün piyasadaki en iyi 4 İK yeniliğini içeren listemiz:

1. İşe Alım Araçları

İşe alma, tüm insan kaynakları personelinin öncelikli uygulamalarından biridir. Bir insan kaynakları personelinin işinin işe almakla başladığını bile söyleyebilirsiniz. Bu nedenle, işinize başlamak için en iyi işe alma stratejilerine sahip olmalısınız.

İşe talebin yüksek olduğu bir dünyada, başvurular yüzlercedir. Böyle bir senaryoda, İK’nın adayları listelemek ve en iyi işe alınmasını sağlamak için yardıma ihtiyacı vardır.

Özgeçmiş, profiller ve kapak mektubu yığınlarını gözden geçirmek oldukça yorucu oluyor. Bu bağlamda, işe alım araçları, profesyonellerin hayat kurtarıcısıdır. Özgeçmişlerin kısa listeye alınmasına, testlerin yapılmasına, görüşmelerin programlanmasına ve son işe alımın yapılmasına yardımcı olurlar. Bu nedenle işe alım araçları bugün piyasadaki en iyi İK yeniliklerinden biridir.

Leva HR

LEVA Mülakat Asistanı, iş görüşmesi sürecinde adaylarla karşılıklı diyaloglar kurar, Kişilik analizi çözümü ile adayların cevaplarını içerik havuzunda toplar. Kullanıcılardan aldığı cevapları dil analitiğini kullanarak ihtiyaçlar ve değerler doğrultusunda analiz eder. Son olarak analizlerin detaylıca incelenebileceği bir değerlendirme raporu oluşturur ve bu raporu insan kaynakları ekibi ile paylaşabilir.
Kurum ve kuruluşların işe alım sürecinde doğru tercih yapmalarını hedefleyerek geliştirdiğimi LEVA Mülakat Asistanı projesi, web sitesi, mobil, çağrı merkezi, akıllı ekran ve robot asistan olarak konumlandırılabilir. Bu sayede marka için en verimli deneyimi sunabileceğiniz bir iletişim kanalı oluşturabilir.

2. Çalışan Anket Araçları

İş yeri politikaları büyüdükçe, çalışanlarınızın geri bildirimlerini de aynı şekilde almanız çok önemlidir. Sonuçta, politikalar onlar için yapılıyor, bu yüzden onlar da söz sahibi olmalıdır. Bunu yaparken, çalışan anket araçları çok yardımcı olmaktadır.

Bu araçlar, çalışanların bakış açılarını etkili ve verimli bir şekilde elde etmeye yardımcı olur. Politikaları belirleme ve bunların uygulanmasındaki performansınız hakkında daha fazla bilgi edinmenize yardımcı olacaktır.

3. Kurumsal Sağlık Platformları

COVID-19 ile birlikte sağlık herkes için bir numaralı öncelik haline geldi. Artan sağlık kaygısı, çalışan sağlığı ile birlikte şirketler için de acil bir sorundur. Sağlık sorunuyla mücadelede, işletmeler kurumsal sağlık programlarına milyonlar harcıyor.

İşte, tüm bu kargaşanın ortasında, yeni platformlar da çalışma ortamlarında kendilerine yer buldu. Rekabetçi bir iş dünyasında, çalışanlar sağlıklarından çok hedefleriyle ilgilenirler. Önceliklerdeki bu değişim, tüm sağlıklı yaşam aktivitelerini ve günlük kontrolleri rutin haline getirir, erken önlemler alınmasını sağlar.

Çalışan sağlığı platformları bu yönle ve daha pek çok şeyle savaşmak için burada. Bu araçlar, işçileri ilgi çekici besleme, eğlenceli zorluklar, heyecan verici oyunlaştırma ve sürekli motive eden ödüller aracılığıyla daha zinde bir yaşam tarzına döndürüyor.

Bu nedenle, bu platformlar günümüzde kurum ve işçi yaşamında büyük rol oynamaktadır. Bu nedenle, işgücünüzün mümkün olan en iyi sağlığını bugünden itibaren korumak için bu platformları kullanmalısınız. Bunu yapmak için, Vantage Fit aracılığıyla size çok yardımcı olabileceğimizi düşünüyoruz.

Akıllı Sağlık&Risk Asistanı (ASRA)

Akıllı Sağlık&Risk Asistanı (ASRA), şirketlerin Korona Virus gibi risk süreçlerinde çalışanlarını bilgilendirmek, bilinçlendirmek, onların sağlık ve psikolojik durumları hakkında gerçek zamanlı bilgi almak ve süreci yönetmelerine yardımcı olmak için hazırlanan yapay zeka destekli risk yönetimi çözümüdür.

4. Çalışanların Tanınması

Yapılan işin tanınması, bir çalışan için en tatmin edici unsurlardan biridir. Çalışanın sıkı çalışmasını yansıtır ve daha fazlasını yapması için ona güven verir. Tanıma ayrıca insan kaynaklarının çalışan gelişimini ve çalışan terfisini belirlemesine yardımcı olur. Bu gibi nedenlerle, çalışanların tanınması için en iyi sistemi kullanmalısınız.

Burada son gelişmeler, tanımanın her düzeyde ve herkes tarafından yapılması gerektiğini göstermektedir. Geleneksel olarak, tanınma sadece üst yönetimin elindeyken, artık ekip üyeleri de iyi yapılmış bir iş için kendilerini takdir etmelidir.

Buna eşler arası veya eş tanıma denir, yani bir çalışanın ofisteki diğer çalışanlar tarafından yapılan işini tanımak. Bütünsel bir çalışan bağlılığı platformu, bu sistemi kendi platformlarına dahil ettikleri için iş yeri tanıma işlemlerini üstlenmek için kullanışlıdır.

Sonuç olarak yenilik, başarının ana unsurlarından biridir. Bu sebeple insanlık her zaman eskiyi iyileştirmenin yeni yollarının peşindedir. Bu ilke, iş dünyasında da geçerliliğini korumaktadır. Kendinizi geliştirmek için her zaman yeni yollar aramalısınız.

Kaynak

Digital HR Tech

Vantage Circle

Bu İçeriklerde Hoşunuza Gidebilir

Yapay Zeka Odaklı Arama Trendi

AI’nin Arama Motorları Üzerindeki Etkisi

Eğitimde Dijital Dönüşüm: Yapay Zeka Çağına Uyum Sağlama

Yenilik Yapın, Uyum Sağlayın, Başarılı Olun: Dijital Dönüşümde Gelişmek

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir