Ücretsiz Stok Fotoğraf Siteleri

Ücretsiz stok fotoğraf siteleri, hem ticari hem de kişisel projelerdeki görsel gereksinimlerinde akla gelen ilk çözümlerdendir. İnsan beyninde görselin metne göre yaklaşık olarak 60.000 kat daha fazla dikkat çektiği ve hafızada kalma oranının yüksekliği düşünüldüğünde içeriklerde, ilgili ve kaliteli görsellere yer vermek büyük önem taşımaktadır. İçeriklerinizi zenginleştirecek, ücretsiz olarak binlerce görsel bulabileceğiniz bu web sitelerini mutlaka incelemelisiniz.

Unsplash

50.000’den fazla katılımcı ve 300.000’den fazla yüksek çözünürlüklü görsel koleksiyonuna sahip Unsplash, her gün eklenen yeni fotoğrafları ile kullanıcılarına ücretsiz olarak çok sayıda görüntü seçeneği sunmaktadır.

Pixabay

Pixabay; yüksek kaliteli ücretsiz stok fotoğrafları, vektörler ve sanat illüstrasyonlarından oluşan çok büyük bir veritabanına sahiptir. Genellikle içerik pazarlamacıları ve blog yazarları tarafından tercih edilen sitede daha çok iş ve pazarlamaya yönelik görseller bulunmaktadır.

Gratisography

Gratisography, kişisel ve ticari projelerinizde kullanabileceğiniz ücretsiz, yüksek çözünürlüklü resimler sunar. Haftalık olarak yeni görseller eklenir ve telif hakkı kısıtlamaları yoktur. Tüm fotoğraflar grafik ve web tasarımcısı Ryan McGuire tarafından çekilmektedir.

Stockvault

Stockvault, ücretsiz stok fotoğraflar, duvar kağıtları ve illüstrasyonlar için harika kaynaklardan bir tanesidir. Günlük yeni eklemelerle genişleyen bir koleksiyona sahip site, gelişmiş arama motoru ve farklı kategorileriyle kullanıcılarına kolaylık sağlamaktadır.

Negative Space

Negative Space, her hafta yeni ücretsiz stok fotoğrafları sunar ve tüm fotoğrafları telif hakkı kısıtlaması olmadan paylaşır. Mimariden teknolojiye geniş koleksiyonu ile Negative Space’in sürekli büyüyen görüntü koleksiyonu, aynı zamanda kategoriye ve renge göre filtrelenebilir.

Picjumbo

24 yaşındaki bir fotoğrafçı tarafından yönetilen PicJumbo, çok sayıda yüksek kaliteli fotoğraf içeren başarılı bir ücretsiz stok fotoğraf topluluğu haline gelmiştir. Ticari ve kişisel çalışmalarınız için kullanabileceğiniz Picjumbo’ya günlük olarak; soyut, moda, doğa, teknoloji ve çok daha fazlasını içeren çeşitli kategorilerden yeni fotoğraflar eklenmektedir.

Stock Snap.io

StockSnap.io‘da çok sayıda güzel ücretsiz stok fotoğraf ve yüksek çözünürlüklü görüntü bulunur. Site ayrıca, binlerce görsel arasında gezinmeyi kolaylaştıran çok kullanışlı bir arama özelliğine sahiptir.  StockSnap, günlük olarak yüzlerce görüntü ekler ve tüm fotoğraflar ücretsizdir.

FoodiesFeed

Yemek fotoğrafları gibi niş bir kategoride ücretsiz fotoğraflar sunan FoodiesFeed ile  yüksek çözünürlükte binlerce güzel ve gerçekçi yemek fotoğrafına ulaşabilirsiniz. Mutfak ile ilgili içerik üretenler için mükemmel bir stok fotoğraf sitesidir.

Pexels

Pexels; geniş ve iyi organize edilmiş ücretsiz stok fotoğraf koleksiyonu sunan bir web sitesidir. Yüksek çözünürlükteki stok görsellerin yanında Pexels, kullanıcılarına stok videolar da sunmaktadır. Bu sebeple, içerik üreticileri için başvurulabilecek harika bir kaynaktır.

PikWizard

PikWizard, çok sayıda popüler konuyu tasvir eden yüksek kaliteli resimlerle dolu, profesyonel tarzda ücretsiz bir stok fotoğraf sitesidir. İrlandalı videograf ve girişimci Sean Prior’un liderlik ettiği bir stok video ve fotoğraf prodüksiyon şirketi olan Wavebreak Media’ya aittir.

Kaynak

Hubspot

Stock Photo Secrets

Foleon

Techradar

 

Bu İçeriklerde Hoşunuza Gidebilir

Yapay Zekâ Çağında Kariyer Planlaması: Geleceğin Meslekleri ve Endüstrileri

Dijital Çağ ve İşletmeler

Generative AI : Zorluklar ve Çözüm Yolları

İş Dünyasında Sürdürülebilirlik Yaklaşımları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir