Youtube’da En Çok İzlenen 11 Video Türü

YouTube kanalınız, kişisel markanız için mini bir web sitesi gibidir ve bağımsız bir içerik oluşturucuysanız, YouTube, yeteneğiniz için mükemmel etkileyici modeli oluşturabileceğiniz bir yer olabilir.

Yeteneğiniz veya işletmeniz için bir YouTube kanalı oluşturmak, Instagram hesabı oluşturmak kadar kolaydır. Ancak, videolarda mükemmel içeriği sunmak kapsamlı ve akıllıca stratejiler gerektirir:

  • SEO uygulamaları
  • Etkili ve yazılı içerik
  • Küçük resim kullanmak
  • Influencer’lar

Youtube’daki popüler video türleri nelerdir?

YouTube, başarılı video pazarlama stratejilerinin temelidir. Yapılan bir ankete göre, işletmelerin % 63’ünden fazlası sosyal medyada en iyi yatırım getirisini videoların aldığını iddia ediyor ve pazarlamacıların% 93’ü, video içeriğinin yeni müşteriler kazanmalarına yardımcı olan şey olduğunu söylüyor.

Ürün incelemeleri videosu

Ürün inceleme videosuna örnek olarak;  kullandıkları bir ürün veya hizmeti, deneyimlerinin nasıl olduğunu ve tavsiye edip etmeyeceklerini tartışan kişiler verilebilir. Bunlar, sıklıkla influencer’lar tarafından oluşturulur ve paylaşılır. Her iyi inceleme, ürünün satışında potansiyel bir artışa yol açar. Üstelik tüketicinin satın alma sonrası deneyimi, içerik oluşturucunun marka imajının artmasına yardımcı olur.

Nasıl yapılır videoları

Nasıl yapılır videoları, bir görevin nasıl gerçekleştirileceğine dair adım adım ayrıntılar sağlar. Örneğin, arabamdaki yağı nasıl değiştireceğimi öğretmek, bir yemeğin nasıl yapıldığının videosunu çekmek.

Vlog’lar

Vlog’ları basitçe bir blogun video versiyonu olarak tanımlayabiliriz. Vlog’lar gerçek zamanlı deneyimleri anlatmanın harika bir yoludur.  Herhangi bir tatilin veya rutin bir günün çekildiği videolar, Youtube’da oldukça yüksek etkileşim almaktadır.

Oyun videoları

Oyun videoları değişiklik gösterir; bazen oyun oynayan bir kullanıcının veya bir oyunun incelemesinin videolarıdır.

Komedi / skeç videoları

Komedi / skeç videoları yalnızca ünlü komedyenler tarafından değil, aynı zamanda hevesli komedi YouTuber’lar, Buzzfeed gibi yayıncılar ve markalar tarafından da yapılır.

Moda-güzellik videoları

Bu videolar genellikle makyaj veya kıyafet satın alımlarını kapsar. Genellikle belirli markaların önemli noktalarına ve ürün incelemelerini kapsar.

Favoriler

Bu, ürün incelemelerine farklı bir yaklaşımdır. YouTuber’lar, sahip oldukları bir ürün, hizmet veya deneyimleri hakkında konuşmak için bu videoları kullanır.

Eğitim videoları

Eğitici videolar, izleyicileri belirli bir konu hakkında eğitmeye yardımcı olur. Bilgi vermek, soruları cevaplama için kullanılırlar. Pazarlamacılar olarak bu, muhtemelen en çok ilgileneceğiniz video türüdür.

Kutudan çıkarma videoları

Bu videolar, yeni bir ürünün kutusundan çıkarılırken bir içerik oluşturucunun ilk ifadelerini kaydeder, kullanıcıların ürünü dolaylı olarak deneyimlemesini sağlar. Kutudan çıkarma videoları oluşturmanın tek amacı, ilk bakış incelemeleri yoluyla bir ürünü dolaylı olarak satmaktır.

Soru-Cevap videoları

Sorı-cevap videoları girişimciler, işletmeler ve bağımsız içerik oluşturucular tarafından en çok kullanılan video içeriklerinden biridir. YouTuber’lar, izleyicilerinin sorularını yanıtlamak için soru-cevap videolarını kullanır. Bu videolar ayrıca platformunuzda yeni kullanıcılar kazanmanıza yardımcı olur, ayrıca mevcut kullanıcıları korumaya ve kanalınıza katılımı artırmaya yardımcı olur.

Koleksiyon videoları

Genel olarak influencer’lar tarafından oluşturulan kişiselleştirilmiş bir YouTube videosudur. Bu videolar genellikle içerik oluşturucular tarafından, zaman içinde topladıkları belirli bir ürünü izleyicilerine göstermek için hazırlanır. Bunlar çoğunlukla makyaj ürünü koleksiyonu, aletler, ev dekorasyonu ve kıyafetleri içerir.

Kaynak

Impact Plus

Storyxpress

Bu İçeriklerde Hoşunuza Gidebilir

Yapay Zekanın İş Operasyonları Üzerindeki Etkisini Anlamak

Yapay Zeka Odaklı Arama Trendi

AI’nin Arama Motorları Üzerindeki Etkisi

Eğitimde Dijital Dönüşüm: Yapay Zeka Çağına Uyum Sağlama

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir