Sosyal Medya İçerik Önerileri

 

İçeriğimizde, sosyal medya pazarlama stratejinizin bir parçası olarak, takipçilerinizi gerçekten etkileşime geçmeye teşvik edecek sosyal medya içerik önerilerini sizlerle paylaşacağız.

1. Kendi Blog Yazılarınız

Çevrimiçi bir işletme yürütüyorsanız ve Google ve Bing gibi arama motorlarından ücretsiz trafik oluşturmak istiyorsanız, blog içeriklerine önem vermeniz gerekir. Takipçilerinizle sosyal medyada paylaşmak için pek çok içeriğiniz mevcut olsa da, buna ek olarak resimler, yazıdan alıntılar ve tartıştığınız konu hakkındaki sorular veya anketler gibi yeni yollarla paylaşmak için varyasyonlar oluşturmalısınız.

2. İçerik İyileştirme

İçeriğinizi takipçilerinizle paylaşmak, sosyal medyada fark edilmenin kesin bir yoludur. Kendi içeriğinizi oluşturmak zaman, araştırma ve para gerektirir. Fakat önceden yazılmış içeriği geliştirerek paylaşmak, yine de takipçilerinize değer katacaktır. Doğrudan sosyal medya profillerinize posta gönderen takipçilerinizle gerçekten etkileşime geçmek için daha fazla zaman ayırmalısınız.

3. Sektörel Haberler

Takipçilerinize alakalı içerik sağlamanın kolay ve ücretsiz bir yoludur. Sektörünüzle ilgili büyük şirketleri takip edin, büyük haberleri retweetleyin.

4. Anketler veya Sorular

Sektör haberleri, sorular veya anketler için ilham kaynağı olabilir. Yayınlarınızla etkileşimi artırmak için konuyla alakalı eğlenceli içerikler üretebilirsiniz.

5. Müşteri Görüşleri

İş hayatında iyi bir performans sergiliyorsanız, büyük olasılıkla ürün veya hizmetlerinize ilgi duyan hayranlarınız olacaktır. Şirketiniz hakkındaki düşüncelerini elbette ki onların onaylarıyla birlikte sosyal medya gönderisi olarak paylaşmak harika bir fikir olabilir. Diğer potansiyel müşterilerinize markanızla ilgili ilham verebilecek sosyal kanıtlar sağlar ve gelecekteki olası satışlara yardımcı olabilir.

6. Sektör İpuçları ve Önerileri

Uzun bir blog yayınını paylaşmak yerine, en önemli ipuçlarını ve önerileri madde işaretleriyle veya bir görsel üzerinden paylaşabilirsiniz.

7. Tatiller ve Etkinlikler

Neden sosyal medya profillerinizde tatille ilgili yayınları paylaşarak bunlardan en iyi şekilde yararlanmayasınız? Mümkünse, tatilinizi markanızın etrafında temalandırmaya ve takipçilerinizle paylaşmaya çalışın.

8. Şirket Kültürü ve Fotoğrafları

Markanızın kişiliğini sergilemenin ve şirketinizin neyle ilgili olduğunu vurgulamanın bir başka yolu, ekip fotoğraflarını ve şirket kültür yayınlarını paylaşarak takipçilerinize sahne arkasını görmelerini sağlamaktır.

9. Katma Değer Kaynakları

E-kitaplar, kupon kodları, ücretsiz kahve, ürünler / hizmetler veya aklınıza gelebilecek her şey olsun,  hepimiz ücretsiz şeyleri severiz. Takipçilerinize yardımcı olabilecek sektörle ilgili kaynakları paylaşmak, yayınlarınıza daha fazla katılım ve erişim elde etmenin kesin bir yoludur.

10. Alıntılar

Hedef kitlenizin seveceği sektör liderlerinden alıntılar veya mevcut kullanıcı tabanınızdan referanslar bularak paylaşımlar yapabilirsiniz. Alıntıları sektörünüzle alakalı tutmaya özen göstermelisiniz.

11. Nasıl Yapılır Video içeriği    

Nasıl yapılır videoları zaman alabilir, ancak paylaşmak için gerçekten etkili ve ilgi çekici içerik de olabilir. Kendi ürününüz veya hizmetinizle ilgili videolar paylaşıyorsanız, izleyicinin neler öğreneceği ve bundan ne fayda sağlayacağı hakkında bilgi sahibi olmalısınız.

12. Şirket Şeffaflık Mesajları

En son şirket istatistiklerinizi paylaşmak harika bir içerik önerisi olabilir. Takipçileriniz ne olursa olsun, şirket metriklerini ve yeni ürün lansmanlarını kendi profillerinde paylaşacaklardır. Bu şekilde paylaşım yapmak, sağlam bir destekçi topluluğu oluşturmaya yardımcı olur.

13. Sektör İstatistikleri

Endüstri istatistiklerini paylaşmanın birkaç yolu vardır:

  • İnfografikler
  • Görüntüler
  • Videolar

14. Canlı Yayınlar

Facebook Live, Instagram ve SnapChat’ın hepsinde canlı video seçenekleri var. Bunu haftalık bir plan haline getirebilirsiniz, böylece insanlar sizi ne zaman izleyeceklerini ve takip etmeleri gerektiğini bilirler. Gerçek zamanlı bir soru-cevap oturumu ile sektör uzmanlarıyla görüşmeler yapmak, takipçilerinizle etkileşim kurmanın mükemmel bir yoludur. Canlı yayında en iyi etkileşimi yakalamak için kitlenizin en çok meşgul olduğu platformu kullanmayı deneyin.

15. Popüler Konular / Hashtag’ler ile Yaratıcı Olun

Herhangi bir noktada, belirli hashtag’ler trend oluyor. Bu konuları sizinle ve şirketinizle alakalı hale getirmenin bir yolunu bulabilirsiniz.

16. Hedef Kitlenizle Etkileşime Geçin

Gerçekten sadece kendi yayınlarınızdan değil, başkalarıyla da sohbet ederek kitlenizle etkileşime geçmek için zaman harcamalısınız. Bu, erişiminizi artırabilir ve potansiyel müşteriler oluşturabilir. Birçok şirket artık sosyal destek sunuyor ve böylece potansiyel müşterilere mevcut müşterilere nasıl davrandıklarını gösteriyorlar.

Bonus İpucu: İçeriğinizin sosyal medyada iyi bir etkileşim almasını sağlamak, daha fazla trafik almak ve takipçi sayınızı artırmak için LuckyEye ekibimizle iletişime geçin.

Kaynak: Quuu

Bu İçeriklerde Hoşunuza Gidebilir

AI’nin Arama Motorları Üzerindeki Etkisi

Eğitimde Dijital Dönüşüm: Yapay Zeka Çağına Uyum Sağlama

Yenilik Yapın, Uyum Sağlayın, Başarılı Olun: Dijital Dönüşümde Gelişmek

İnovasyon Kültürünün Önemi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir