En Fazla Takip Edilen Instagram Hashtagleri

Sadece bir hashtag kullanılarak paylaşılan bir Instagram gönderisinin hiç hashtag içermeyen bir gönderiye oranla %12.6 daha fazla etkileşim oluşturma şansının olduğunu biliyor muydunuz?

Hashtag’ler güçlü bir etkileşim oluşurmak için oldukça önemlidir. Yayınlarınızın hedef kitleye ulaşmasına yardımcı olur, sayfanıza yeni takipçiler çeker ve marka bilinirliğinizi arttırmak için olmazsa olmazlardır. Ancak büyük güç, beraberinde büyük sorumluluklar da getirir. (#spiderman)

Hashtag’ler işinizi yeni zirvelere çıkarabilir, ancak çok sık kullanılırsa veya net bir strateji olmadan kullanılırsa, anlamsız ve verimsiz hale gelirler. Örneğin, #mutlu #çokmutlu #süpermutlu #felaketmutlu #enmutlu hastaglerini bir arada kullanmak pek işinize yaramayacaktır.

İşletmenizin Instagram gönderilerinin en iyi etkileşimi almasını istiyoruz, bu yüzden Instagram hashtag’lerini kullanırken işinizi kolaylaştıracak bir kılavuz hazırladık. Bu kılavuzla, sadece takipçileri çekmeyeceksiniz, doğru takipçileri çekeceksiniz.

Hashtag’ler neden bu kadar önemli?

Hashtag’ler Instagram fotoğraflarının konumlandırılmasıyla ilgilidir. Her gün Instagram’da yayınlanan yaklaşık 95 milyon farklı fotoğrafın ilgili kişilere ulaşmaları için bir anahtardır.,

Temel olarak, hashtag’ler yazılarınızı kategorilere ayırmanın etkili bir yoludur. Hedef kitleye ulaşmanıza yardımcı olur ve daha da önemlisi hedef kitlenizin sizi bulmasına yardımcı olurlar.

Gönderinize en popüler Instagram hashtag’lerinden birini eklemek, mutlaka daha fazla etkileşim göreceğiniz anlamına gelmez. Bazı bilinen hashtag’ler çok popüler olduğu için milyonlarca insan tarafından kullanılıyor, bu nedenle gönderinizin rekabet yüzünden görülme sayısı muhtemelen çok bir artışa uğramayacaktır. Doğru hashtag’ler ile etkileşim alanınızı daraltmak; ancak doğru kullanıcılara ulaşmak daha etkili olacaktır.

2019’un en çok kullanılan Instagram hashtag’leri


1) #love
Instagram kullanıcıları fotoğraf galerilerini iyi hisler üzerine kuruyorlar. Bu nedenle, #love arkadaş, aile, tatil ve manzara resimlerinin yanında bulunur.

2) #instagood
Bu hashtag, Instagram topluluğunu mükemmel fotoğraflar araştıran @instagood Instagram hesabı sayesinde meydana gelmiştir. Eğer sizde diğer fotoğraflardan farklı bir fotoğraf çektiğinizi düşünüyorsanız fotoğrafınızın yeniden yayınlanma şansı için içeriğinize bu hashtag’i ekleyin.

3) #style
Bu hashtag, 2019’daki en iyi hashtag’lerden biri haline gelmiştir, bu hashtag’i içeriğinde bulunduran 400 milyondan fazla paylaşım vardır. Kıyafetlerin, tatillerin, lüks ürünlerin ve estetik olarak etkileyici her paylaşımda görmek mümkündür. Muhteşem bir kıyafet, ilham veren bir fotoğraf ya da yeni bir ürün üzerinde #style hashtag’i koyarsanız size yardım etmek isteyen Instagram kullanıcıları sizi bulacaktır.

4) #dogstagram
İnternetin sevimli yavru köpekleri sevdiğini hepimiz biliyoruz, bu yüzden Instagram’daki sevgili köpekçikler için bir hashtag’in olması şaşırtıcı olmamalı. İnsanın en iyi arkadaşını bir Instagram gönderisine dahil etmek her zaman iyi bir fikirdir. Takipçileriniz buna bayılacak ve yorumlarınıza onlarca kalp emojisi alacaksınız.

5) #me
Bu hashtag’deki fotoğraflar fotoğrafları koyan insanların özçekimidir.

6) #fashion
Kullanıcılar genellikle moda stilinden günlük kıyafet seçimlerine kadar birçok yeniliği keşfetmek için Instagram’a yöneliyorlar. Bugün Instagram’da 700 milyondan fazla moda ilanı var. Ünlüleri, lüks markaları, kıyafetleri, makyajı ve daha fazlasını #fashion hashtag’inde bulacaksınız.

7) #cute
#cute, içeriğinizi İnstaverse’in her yerinden “çok tatlı, çok şeker” gibi tabirleri çıkaran Instagram fotoğrafları ve videoları içeren bir havuza yerleştirir. Yavru köpeğinizin bu hashtag ile bir fotoğrafı hak ediyor.

8) #tbt
#tbt, “Throwback Thursday” anlamına gelir ve Instagram kullanıcılarını eski bir fotoğrafını veya hatırlattıkları bir olayı göndermelerini teşvik eder. Herkes eski güzel günlerin içeriğini seviyor. Karşınızda nostaljinin hashtag’i, #tbt

9) #foodporn
Umarım karnınız açtır! #foodporn hashtag’i, tatlılar, pizza, reçete videoları ve çok daha fazlası için ağız sulandırıcı gönderilerle doludur. Bu hashtag, Instagram’daki şahane ikramlar söz konusu olduğunda en iyisinin iyisi içindir. Bu hashtag’in altında internette en orijinal, en lezzetli ve en büyüleyici yemek resimlerini keşfedebilirsiniz.

10) #photooftheday
Bir işletme hesabını mı yönetiyorsunuz? Bu hashtag daha fazla takipçi çekmenin ve ziyaretçileri tekrar etmenin kesin yoludur. Ortak bir temanın etrafında günlük içerik yayınlamayı planlıyorsanız, pozunuzu artırmak için #photooftheday hashtag’ini kullanmayı unutmayın.

11) #instamood
#instamood tam anlamıyla bir fotoğraf veya video ortaya çıkardığı duygu ile ilgilidir. Güzel manzara, sahilde bir gün veya dışarıda bir gece #instamood hashtag’inde öne çıkıyor. Jumper Media’ya göre, Instagram’a yeni başlarken manzara fotoğrafları popüler bir başlangıç noktasıdır ve bu hashtag’e mükemmel şekilde uyarlar.

12) #follow
Bu hashtag, şu anda yarım milyar yazıya etiketlendi. Daha fazla takipçi kazanmak isteyen kamu hesapları tarafından kullanılan bir taktiktir. Her yerde bir içerik oluşturucusuna özgü olmayan, her yerde bulunan bir hashtag’dir. Bu nedenle, moda hesaplarında, seyahat bloglarında, makyaj eğitmenlerinde, ünlü hayran sayfalarında ve çok daha fazlasında #follow etiketini görürsünüz. Buradaki fikir, bir kullanıcı keşif sayfanızda beğendiği içeriğe rastlarsa, söz konusu içeriğin daha fazlası için hesabı takip etmek motivasyonunu oluşturmaktır.

13) #food
Yemek resimleri insan odaklı bir Instagram hesabının ekmeği ve tereyağıdır. Bir sonraki lezzetli Instagram fotoğrafınıza #food etiketini kullanın.

14) #motivation
Twitter’da, #MondayMotivation, insanların haftaya güçlü başlamasına yardımcı olmak için ilham verici alıntılar ve mesajlar vermektedir. Instagram’da ise #motivation, spor salonu fotoğrafları, çalışma fotoğrafları ve iş öncesi tavsiyelerin bulunduğu paylaşımları bulundurur. Eğer paylaşımınızın motive edici bir yönü olduğunu düşünüyorsanız, bu hashtag’i unutmayın.

15) #instagramhub
Bu hashtag tek bir gönderi türüne özgü değildir – #instagramhub, aktif Instagram kullanıcılarının platformdaki varlığını gösterme ve daha geniş kitlelere ulaşma yeridir. Bu popüler karma hashtag’i ekleyerek, Instagram’daki kullanıcılar mümkün olduğu kadar çok kullanıcıyla bağlantı kurabilir.

2019’un trend hashtagleri


1) #life
Hayatınız ile ilgili her şey ile bu hashtag’i eşleştirebilirsiniz.

2) #beautiful
Mağazanıza yeni gelen ürünler, yeni bir saç modeli ya da nefes kesen bir gün batımı, #beautiful, platformun sunduğu en iyi şeyleri içeriyor.

3) #travel
Haftasonu için evinizde değil misiniz? Nerede olduğunuzu, ne yaptığınızı ve nereyi keşfettiğinizi bu etiketi kullanarak takipçilerinize gösterin.

4) #fitness
Anı paylaşmak için #fitness hashtag’ini kullanarak, en iyi egzersiz fotoğraflarınızı ve videoları içeren, fitness topluluğuna katılın.

5) #happy
Bazen iyi hissetmenin en iyi yanı, bunu paylaşmaktır. #happy yazı grubu, bize sevinç veren parlak insanlar ve açık renkli fotoğraflarla doludur. Terfi ettikten sonraki mutluluğunuzu, sevimli bir yavru kediyi veya en sevdiklerinizle geçirdiğiniz zamanı paylaşın ve altına #happy’i etiketleyin.

6) #repost
#repost hashtag’i Instagram’daki diğer kullanıcıların içeriklerini paylaşmanıza olanak tanıyan, orijinal kullanıcıya geri kredi vermenizi sağlayan bir hashtag’dir. Instagram’da başkalarına bu fotoğraf veya videodan ilham aldığınızı söylemek için #repost etiketini kullanın.

7) #igers
#İgers “Instagram users” (Instagram kullanıcıları) için bir kısaltmadır. Instagram topluluğunu kapsayan bir fotoğrafınız veya videonuz varsa, bu ortak konuşma hashtag’iyle dayanışmanızı gösterin.

8) #photography
Özünde, Instagram bir fotoğraf paylaşım platformudur, bu nedenle #photography’de paylaşılan çarpıcı ve sanatsal görüntülerin olması mantıklıdır. Instagram’da #photography etiketlerine göz atan bir kullanıcının amatör fotoğrafçıların yanında National Geographic ve profesyonel fotoğrafçıların fotoğraflarını görmesi de oldukça normaldir.

9) #instadaily
Bu etiket, bu listenin üstünde 2018’in en popüler etiketlerinden biri olan #photooftheday’e benzer ve her gün gönderim yapan instagram takipçileri için ortak bir merkezidir.

10) #bestoftheday
#Bestoftheday etiketi, her gün Instagram’da yayınlanan çok çeşitli içerikler sunar. Burada, platformdaki en dikkat çekici görüntülerin bir kolajı ile buluşacaksınız. Dünyanın güzellikleri, ödüllü fotoğraflar, lezzetli tarifler, sevimli hayvanlar ve çok daha fazlası #bestoftheday hashtag’inde.

11) #followforfollow
Instagram’da hızlı bir takipçi listesi oluşturmayla ilgileniyor musunuz? #followforfollow, hashtagi ile sizi takip edeni sizinde takip edeceğinizi söylemenin en kısa yoludur. Bu hashtag her zaman yüksek bir artış göstermektedir.

12) #likeforlike
#followforfollow varsa, neden #likeforlike olmasın? Instagram hesabınızın daha fazla etkileşime sahip olmasını istiyorsanız, bu hashtag tam size göre. Eğer siz beğenirseniz, ben de sizin fotoğraflarınızı beğenirim demenin en kısa yolu.

13) #tweegram
Bugün sosyal medya platformları etkileşimi diğer mecralarda da devam edebiliyor. Örneğin; #tweegram hashtag’inin altında en etkili başlıklara ulaşabilir, düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

14) #summer
Yaz tatili eğlenceli tatillerin, meyveli içeceklerin ve havuz başında geçirilecek zamanın tadını çıkarmak için en iyi mevsimdir. Bu etiket, sahilde uzun yaz saatlerinin tadını çıkarıp #summer sun altında serin tutan kıyafetleri gösteren kullanıcılar ile doludur.

15) #nofilter
Instagram, fotoğrafların geliştirilmesine yardımcı olacak pek çok farklı filtreye sahiptir. Ancak bazı fotoğraflar o kadar iyidir ki filtreye dahi ihtiyacı yoktur. Fotoğrafının filtreye ihtiyaç duymayacağı kadar iyi olduğunu düşünenler için #nofilter hashtag’i etkilidir.

16) #ootd
#ootd, düzenli olarak yeni kıyafetler ve stiller sergilemeyi seven Instagram kullanıcılarına adanmış bir etiket olan “Outfit of the day” (günün kıyafeti) anlamına gelir. Yeniliklerinizi paylaşmak için #ootd hashtag’ini kullanabilirsiniz.

17)  instafood
Bu popüler etiket, diğer gıda etiketlerinden farklıdır çünkü muhteşem, yaratıcı ve en önemlisi Instagram’a layık yiyecek resimlerine eşlik eder. Çekici bir yemeğin fotoğrafını paylaşacaksanız bu etiketi kullanmayı unutmayın!

18) #fun
Milyonlarca Instagram kullanıcısıyla en son fotoğrafınızdaki veya videonuzdaki heyecanı paylaşabilirsiniz. Son olarak, işletmenize ait Instagram ve sosyal medya hesaplarınızı daha verimli kullanmak için ‘’Sosyal Medya Başarınızı Arttıracak 5 Alışkanlık’’ ve ‘’İşletmeler için Instagram Hikayeleri Rehberi’’ içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!

Kaynak: Hubspot 

Bu İçeriklerde Hoşunuza Gidebilir

Yapay Zekâ Çağında Kariyer Planlaması: Geleceğin Meslekleri ve Endüstrileri

Dijital Çağ ve İşletmeler

Generative AI : Zorluklar ve Çözüm Yolları

İş Dünyasında Sürdürülebilirlik Yaklaşımları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir