Üç Çeşit Sevgililer Günü: E-Ticaret E-Mail Marketing Kampanyaları

Abonelerinizin E-Mail’lerinizle Aşık Olmasını Sağlayın!

Mağazalarda her şey pembe ve kırmızıya dönüyor ve baktığımız her yerde çikolatalar var. Öyleyse, Sevgililer Günü geliyor olmalı. Bu, Sevgililer Günü E-Mail Marketing kampanyalarınızı düşünmeniz gerektiği anlamına gelir. E-Mail Marketing’in en iyi pazarlama kanallarından biri sayılır, ancak tüketiciler her zamankinden daha fazla E-Mail almaya başladığında Gelen Kutusu’nda nasıl öne çıkabilirsiniz? Kullanabileceğiniz bazı Sevgililer Günü E-Mail Marketing kampanyası fikirlerini inceleyelim.

Satış / Promosyon

Sevgililer Günü E-Mail Marketing kampanyası, tanıtım ve satış çeşitliliği için inanılmaz bir avantaj ama bunun için farklı bir yaklaşım sergilemeniz gerekir. Ön plana çıkmak için Gelen Kutusu’na “Sevgililer Günü Satışı!” yazmanız bu sefer yetmeyecektir.

Bunun yerine, ürününüzün Sevgililer Günü ile nasıl bir ilişki kurabileceğini ve kutlayabileceğini düşünmeyi deneyin. Sevgililer Günü’nü birlikte geçirmeyi planlayan çiftlerle nasıl bir ilişki kurulabilir? Ortamın duygusallığına nasıl dahil olabilirsiniz? Bu Sevgililer Günü’nün müşterileriniz için en iyi Sevgililer Günü olmasını bir perakendeci olarak nasıl sağlayabilirsiniz?

Müşterileriniz için en iyi Sevgililer Günü’nü nasıl yapabilirsiniz? Ve bir perakendeci olarak en iyisini nasıl alabilirsiniz? Bunun hakkında düşünün. Satmak istediğiniz bir şarap ise sadece şarap satın almayı önermeyin, farklı Sevgililer Günü türleri için farklı şarap seçenekleri önerin.

Giysi, mum, makyaj, el sanatları / resim gibi ürünleri satarsanız, yanında kırmızı olan diğer ufak tefek eşyaları da promosyon olarak verebilirsiniz. İyi odaklanılmış bir kampanya küçük bir stoğu temizlemenin en eğlenceli yoludur.

Müşteri Memnuniyeti

Bu tatil, hislerin paylaşımı ile ilgilidir; bu nedenle müşterilerinize minnettarlığınızı göstermek için mükemmel bir fırsattır. En iyi ve özel müşterilerinize özel ilgi göstermek için bir Sevgililer Günü E-Mail kampanyası oluşturun. İhtiyacınız olan tek şey, müşterilerin ortalama sipariş boyutunu bilmek veya harcanan toplam harcamaya göre segmentlere ayırmak, mesajınızı oluşturmak ve sevgiyi paylaşmak için Müşteri Pazarlaması eklentisi gibi bir araca sahip olmaktır.

Ancak buna rağmen, en çok harcama yapan müşterilerinize sadece sevginizi göstermeyin. Bu müşterileriniz için Sevgililer Günü mesajının yanı sıra özel kampanya, özel bir promosyon kodu veya açılış sayfası oluşturun veya arkadaşlarıyla fırsatlar paylaşmalarını teşvik etmek için ‘Aşkı Paylaşın’ kampanyası oluşturun.

Anti-Sevgililer Günü Promosyonu

Belki işiniz Sevgililer Günü’ne uymuyor veya belki bu duygusal gün ilginizi hiç çekmiyor olabilir. Müşterilerinizden bazıları da aynı şekilde hissedebilir! Sevgililer Günü’nü küçümsüyormuş gibi davranarak, Sevgililer Günü’nden hoşlanmayanlar için Sevgililer Günü hoşnutsuzluğunuzu paylaşan bir tanıtım yapın.

Beklentilere karşı (ve vurucu bir konu kullanarak ), E-Mail promosyonlarınızı müşterilerinizin Gelen Kutuları’nda öne çıkartabilirsiniz. Hatta promosyon kodu ile E-Mail grafiklerine bağlı kalmak yerine biraz mizah katabilirsiniz.

Bonus: Galentin’in Günü

Haberdar olmayanlar için, 13 Şubat’ta, “Bayanlar Bayramı” yani gayri resmi bir tatil olan Galentin Günü kutlanıyor. Sevgilisi olmayan en yakın kız arkadaşların bir araya gelerek hazırladıkları bir nevi Kızlar Gecesi’dir ama Sevgililer Günü’nden (Valentine’s Day) bir gece önce kutlandığı için Galentin’s Day deniyor.

Bu kampanya için kitlenizi yalnızca kadınlara odaklanacak şekilde ayırırsanız, iyi bir şekilde çalışır. Böylece biraz eğlenebilirsiniz.

Resmi olmayan bu tatilde, bunu kutlayan dünyadaki birçok kadının kendi fotoğraflarını ve festivallerinin videolarını yayınlaması, sağlam bir izlenim bıraktı. Biraz araştırma yaptıktan sonra, ürünlerinizin tatilin anlatımına uyup uymayacağını kolayca belirleyebilirsiniz. Ardından, E-Mail kampanyanızı oluşturun ve bölümlü listenize gönderin.

En önemlisi, eğlenin ve Sevgililer Günü E-Mail Marketing kampanyalarınıza farklı bir yaklaşım getirin. Nasıl fark edilirsiniz? Bu, sevgililer için bir tatildir ve ayrıca sevgililere verdiğiniz ürünlerdir, bu yüzden sevgiyi paylaşın!

Kaynakça: https://shippingeasy.com/valentines-day-email-marketing/

Bu İçeriklerde Hoşunuza Gidebilir

Etkili İletişim Becerileri Nelerdir? İş Dünyasında Etkili İletişim Kurma Sürecinde Neler Gereklidir?

Esnek Ekonomi Nedir? Esnek Ekonomi ile Freelance Çalışma Arasındaki Fark Nedir?

İnsan Kaynakları Departmanlarında Dijitalleşme Süreçleri

Sosyal Medya İçerik Editörlerinin Mutlaka Keşfetmesi Gereken Programlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir