Yeni Teknolojilerin Enerji Verimliliği Üzerindeki Etkileri Nelerdir?

Navigant Research’in raporuna göre, enerji verimli bina teknolojilerinin global pazarının 2017’de 227.4 milyar dolara ulaşması ve 2026 yılında ise 360.6 milyar dolara ulaşması beklenir.

Binaların endüstri peyzajının son on yılda güçlü bir şekilde yön değiştirdiği görülür. Örneğin, IoT, binalarımızın operasyonel çalışmalarıyla ilgili düşünce şeklimizi tamamen değiştirdi.

Peki bu temel değişim nasıl oldu?

Navigant Research, 2026 yılına kadar ürün türüne, hizmet türüne, bölgeye ve yapı tipine göre piyasa konularının ve küresel tahminin analizini sağlayan, enerji verimli yapı ürünleri ve hizmetleri için küresel pazarı inceleyen yeni bir rapor açıkladı.

Rapora göre, enerji verimli bina teknolojileri global pazarının 2017’de 227.4 milyar dolara ve 2026 yılında ise 360.6 milyar dolara ulaşması beklenir.

Navigant Research’in temel araştırma analisti Tom Machinchick, “Yıllar önce öngörüye sahip olmayan şirketler, dijital dönüşümü değerlendirmeye başlamadıkları için, önümüzdeki yıllarda rekabet ortamında ciddi bir dezavantaja sahip olacaklar” dedi.

Dijitalleşme evrimi, binaların büyümesini sağlarken, aynı zamanda sektörün rekabet dinamiklerini de değiştirdi. Bu yeni oluşum Stratejik gelişim ve çalışma şeklini de değiştirdi. Şirketler kendileri ve işleri için gelişen market dinamiklerine uygun yaratıcı fırsatlara hazırdır.

Navigant Research’ın araştırmasına göre, Küresel Piyasa’nın yapı malzemeleri ve servislerinde enerji verimliliği analizinin 9 maddesi aşağıda verilmiştir:

  1. Isıtma, Havalandırma, Soğutma
  2. Aydınlatma
  3. Kontroller
  4. Su verimliliği
  5. Su ısıtma
  6. Bina cephesi
  7. Enerji tasarruflu bina ürünleri
  8. Kurum hizmetleri
  9. Diğer çalışmalar

e3

Yapılan çalışmaların içeriği; çalışma veriminin, enerji verimli bina teknolojileri ile ilgili pazar sürücülerinin, fırsatlarının, mevcut pazar eğilimlerinin ve konu ile ilgili engelleri içeren piyasa konularının analizini sağlar.

Ürün ve hizmet türüne, bölgeye ve inşaat türüne göre bölünen gelir için, küresel piyasa tahminlerinin 2026 yılına kadar uzatıldığı görülür. Ayrıca raporda temel bölgesel pazar dinamikleri ve teknolojileri, enerji verimli yapı ürünleri ile ilgili rekabetçi peyzaj teknolojileri incelenir.

Kaynakça: https://www.buildings.com/news/industry-news/articleid/21174/title/what-s-the-impact-of-new-technologies-on-energy-efficiency-

Bu İçeriklerde Hoşunuza Gidebilir

Web Siteniz Üzerinden Potansiyel Müşterilerinize Nasıl Ulaşırsınız?

Youtube’da Görüntüleme Sayısını Artıracak Öneriler

Sosyal Medya İçerik Önerileri

Sosyal Mesafeli Çalışma Alanlarımız Nasıl Olmalı?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir