İş Hayatında Yaratıcılık İçin İlham Veren Filmler

İş hayatınızda yaratıcılığa mı ihtiyacınız var? Bir türlü yaratıcı bir fikir bulamıyor musunuz? O zaman film! Karşınızda iş hayatında yaratıcılık için ilham veren filmler!

Sabit bir fikre kapılmak, yaratıcılığın en büyük düşmanı olabilir. Bunun yanında yaratıcılığın en iyi dostları arasında motivasyon yer alır. Bazen bir diziden ya da filmden aldığınız bir fikir, filmdeki karakterlerin deneyimi, çıktıkları yolculuklar size iş ve gündelik hayatınız için ilham verebilir. Bazıları görselliği ile, bazıları replikleri veya kurgusu ile bazıları ise yaratıcı fikirleri yaratıcılığı ateşleyebilir.

Bu yazıyı okuduktan sonra evinizde olduğunuz bir zaman koltuğa yayılın. Bir film açın, hem yaratıcılık gerektiren konudan bir süre uzaklaşın hem de işinizle alakalı olmayan farklı deneyimlerden ilham alın. İşte yaratıcılık için izleyebileceğiniz pek çok film arasından sadece bazıları:

Tabii Star Wars, Alien, Batman, Kill Bill, Jurassic Park, Maymunlar Cehennemi, Geleceğe Dönüş, Yüzüklerin Efendisi ve Harry Potter film serilerini de ayrı bir yere koymak gerekir. Ayrıca dizi olarak Chef’s Table adlı yapımı da izlemek bünyenize iyi gelebilir. İyi seyirler.

Bu İçeriklerde Hoşunuza Gidebilir

Eğitimde Dijital Dönüşüm: Yapay Zeka Çağına Uyum Sağlama

Yenilik Yapın, Uyum Sağlayın, Başarılı Olun: Dijital Dönüşümde Gelişmek

İnovasyon Kültürünün Önemi

Çevik Liderlerin 21. Yüzyılda Sahip Olması Gereken Yetenekler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir