Sosyal İş Birliğinde Lider Olmak!

Şirket içi sosyal ağ kullanımı, iş hayatının önde gelen trendleri arasında bulunuyor. Peki kurumsal sosyal iş birliği çözümleri için liderlik kimde?

Dijital çağda sosyal medya ve internet kullanımı sayesinde geleneksel iş yapış şekilleri, marka ve çalışan deneyimi değişiyor. Şirketler, artık kendileri için verimli ve başarı sağlayan çalışma koşullarını benimsiyor. Sosyal medyanın ve internetin sağladığı avantajları iş yapış biçimlerine dönüştürüyor. Kurumlar için kendi içlerinde sosyal ağ oluşturulması, işin yapılış şeklini ve çalışanların verimliliğini dönüştürerek yeniden tanımlıyor. Çalışanlar, birbirleri ile fikir alışverişinde bulunuyor, gerekli kaynakları paylaşıyor. İstedikleri zaman ve ortamda birbirleri ile iletişim kurabiliyorlar. Sosyal işbirliği platformları, günlük hayatında dijital kullanıma alışmış bireylerin işlerini verimli şekilde yürütebilmesini sağlıyor. Network içinde sosyal olarak etkileşimde bulunup bağlantı kuran ve network gibi çalışan bireyler, kurumun her departmanına verimli bir şekilde katkı sağlıyor.

Daniel Davis, Social Business Spotlight Blog’da yayınladığı “Leading in Collaboration Solutions” adlı yazısında IBM’in kurumsal iş birliği çözümlerinde lider konumuna dikkat çekiyor. IBM, çalışanların bilgiye daha kolay erişmesi sayesinde uzmanlıklarını geliştirmelerine de imkân sunan kurumsal iş birliği çözümleri sunuyor. Davis de, IBM’in sosyal iş birliği platform sağlamadaki liderlik konumunu; daha iyi, daha hızlı ve daha etkin çalışmalarına yardımcı olmak şeklinde tanımlıyor.

IBM Connections, Social Collaboration çözümü olarak şirket çalışanlarının gerçek zamanlı sosyal iletişim ve içerik yönetimi yetenekleri sağlıyor. Doğru kişileri istihdam etmek, inovasyonu hızlandırmak ve etkili çalışmak için destek sunan çözüm, şirketlerin organizasyon süreçlerini daha hızlı hale getirerek zamandan ve maliyetten tasarruf etmelerini de destekliyor. Social Business düzeyinde kapsamlı bir sosyal işletme platformunda çalışanlar, farklı departmanlarda ya da dünyanın başka bir yerinde bile olsa dijital deneyim ile şirket içinde daha verimli ve aktif çalışma olanağı buluyor.

IBM’i kurumsal sosyal network çözümü sağlayıcıları arasında lider olarak tanımlayanlar ve birinci olarak belirten kaynak niteliğindeki araştırmalar ile sektör analistleri, yazıya göre şu şekilde listeleniyor.

Bu İçeriklerde Hoşunuza Gidebilir

2019’un Dijital İş Fikirleri

Çevrimiçi İşletmenizde Yaratıcı Çözümler Oluşturmanızı Sağlayacak 5 Taktik

Etkili Çalışan Deneyimi Yönetimi Tüyoları

İşinizin Geleceği İçin 10 Dijital İş Yeri Trendi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir