Dijital Çağın İskenderiye Kütüphanesi LinkedIn

Markaların içerik pazarlaması açısından sosyal medyada neler oluyor? LinkedIn istatistikleri, bize ne anlatıyor? Karşınızda devasa büyüme gerçekleştiren ve adeta dijital çağın İskenderiye Kütüphanesi’ni andıran LinkedIn!

Sosyal medya kullanımı, markaların müşterileri ile etkileşime geçmeleri için oldukça önemli. Kurumsal markalara yeni pazarlama ve müşteri seçenekleri açan bu platformlar, bağlantılar ile network oluşturma şeklini de yeniden tanımlıyor. Sosyal kanallar içinde content marketing stratejileri açısından en çok öne çıkan ise şu an LinkedIn. LinkedIn’de aktif olmak, sadece bireylerin değil şirketlerin kariyerini de etkiliyor.

Eskiden “LinkedIn’de şirket sayfası nasıl oluşturulur” diye sorgulanırken şimdi doğru içerik pazarlamasının nasıl yapılabileceği tartışılıyor. Pulse özelliğinin genele açılması ile içeriklerin havada uçuşmasına neden olan LinkedIn içerisinde SlideShare de içerik pazarlaması açısından bir vaha niteliği taşıyor. B2B pazarlama için oldukça önemli bir yerde olan LinkedIn, büyük bir içerik kütüphanesi olma yolunda hızla ilerliyor. LinkedIn blog içerisinde Byron Ma tarafından yayınlanan “Why LinkedIn is the Best Place to Publish” adlı yayın geçtiğimiz senenin LinkedIn istatistiklerine yer veriyor. Bu sene daha da büyüme yolunda ilerleyen bu sosyal kanal giderek daha önemli bir konuma yükseliyor.

LinkedIn İstatistikleri

  • Dünya genelinde içerik arama için 360 milyonun üzerinde profesyonel izleyici bulunduruyor.
  • Dünyanın en hızlı büyüyen profesyonel yayın plaformları arasında günde 3 milyon gönderi ile öne çıkıyor.
  • Gönderilerin erişim oranı ortalama 21 sektör ve 9 ülkedeki profesyonelleri kapsıyor.
  • 230 milyon üye, şu an LinkedIn’de profesyonel gönderi yayınlayabiliyor.
  • Emlak sektöründen, eğitim, hukuk ve inşaat sektörüne kadar pek çok sektör profesyoneli tarafından haftada 130 bin’in üzerinde gönderi yayınlanıyor.
  • Hillary Clinton, Jack Welch, Rachel Zoe ve Conan O ‘Brien gibi 500’ün üstünde kanaat önderi niteliğindeki ünlü kişi; LinkedIn kullanıyor ve bilgi birikimlerini paylaşıyor.

Print

İnfografik: LinkedIn Blog

Kaynak: blog.linkedin.com/2015/06/11/why-linkedin-is-the-best-place-to-publish

Bu İçeriklerde Hoşunuza Gidebilir

2019’un Dijital İş Fikirleri

Çevrimiçi İşletmenizde Yaratıcı Çözümler Oluşturmanızı Sağlayacak 5 Taktik

Etkili Çalışan Deneyimi Yönetimi Tüyoları

İşinizin Geleceği İçin 10 Dijital İş Yeri Trendi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir