Dijital İşyeri Geliştirme Yolları

Hayatımızın dijitalleşmesi gibi çalışma ortamlarımız da artık dijitalleşiyor. Çalışanların şirket içinde birbiri ile iletişim ve etkileşim sağladığı Social Business açısından oldukça önemli olan dijital işyeri kuralları ise yeniden yazılıyor.

Günümüzde başarılı işler, gelişmiş dijital iş yeri kültüründen doğuyor. Uygulama kullanımından tutun da web sitelerine kadar artık iş hayatının kalbi bir yandan internet ile atıyor. B2B şirketler, e-ticaret siteleri, ajanslar, kurumsal şirketler ve daha niceleri… Hepsinin sanal bir yaşamı var ve her an, her yerden iş yapma gibi esnek avantajlara sahipler. Örneğin IBM Connections dijital iş yeri alanında çalışanların dijital iş yeri kültürüne uygun olarak birbirleri ile kolayca iletişim kurması için imkân tanıyor.

Kullandığımız bilgisayarlardan iş için her girdiğimiz uygulama ve işimizin dijital dönüşümü, Taher Behbehani tarafından cmswire.com’da yayınlanan “4 Key Components of Thriving Digital Workplaces” adlı yazıda başarılı bir dijital iş yeri için 4 temel unsuru anlatan yazısı ile aktarılıyor. İncelemede yer alan 2016 Digital Workplace Communications anketine göre iletişim profesyonellerinin neredeyse yarısı (%48), çalışan bağlılığının organizasyonlarının ve şirketlerinin dijital iş yeri iletişimini yeniden düşünmeleri için önemli olduğunu aktarılıyor.

Takım çalışmasında iş birliği sağlayın! 

Bugünün iş hayatında önümüze çıkardığı zorluk, verimlilik kaybı olmadan dijital iş gücünü geliştirmek. Yazıya göre dijital çalışma alanları, teknolojinin ötesinde genişleyip bireylere video, e-mail marketing ve mesaj uygulamaları ile ulaşmalı. Böylece ekibin sanal çalışma alanı, dikkat dağıtıcı unsurlardan uzaklaşabilir ve daha fazla etkileşim kurabilir.

• Kişiye özel tek bir deneyim oluşturmaya özen gösterin!

Çalışanların hepsinin iş kollarına özel dijital araçlara ulaşmasını sağlamanız şirketiniz için önemli. Genel bir dijital deneyim yerine kişiye özel deneyimin çalışanlara sunulması, işin verimliliğini artırır.

İşin türü ile ilgili bağlamsal zeka sayesinde avantaj sağlayıp iş akışının kolaylığı açısından uygulama entegrasyonlarına rahat erişim sunmanız da çalışan bağlılığını artıran diğer faktörler. Çalışanlarınıza kolaylık sağlamak için dijital çalışma alanları geliştirip teknolojik araçlar ile desteklemeniz şart. Bu gelişim süreci, hem çalışan bağlılığı geliştirmek hem de başarılı bir şirket olmak için gerekli yol haritanızı tarif ediyor.

Kaynak: Taher Behbehani – 4 Key Components of Thriving Digital Workplaces | http://www.cmswire.com/digital-workplace/4-key-components-of-thriving-digital-workplaces

Bu İçeriklerde Hoşunuza Gidebilir

2019’un Dijital İş Fikirleri

Çevrimiçi İşletmenizde Yaratıcı Çözümler Oluşturmanızı Sağlayacak 5 Taktik

Etkili Çalışan Deneyimi Yönetimi Tüyoları

İşinizin Geleceği İçin 10 Dijital İş Yeri Trendi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir