Çalışma Şeklinizi Değiştirecek 10 Yeni İş Trendi

Kurumların iş yapış şekli, dijital çağ ve beraberinde getirdiği alışkanlıklar sayesinde sürekli farklılaşıyor. Peki şirket kültüründe oyunun kuralları nasıl değişiyor? İşte çalışma şeklinizi değiştirecek 10 yeni iş trendi!

Kuşak farklılıkları ve teknoloji iş yapış şekillerini yeniden tanımlarken X kuşağı ile Y kuşağı bireylerinin yaptıkları çalışmalar farklı oluyor. Bu yılın ikinci yarısında olduğumuz şu günlerde Officevibe tarafından hazırlanan 2016 yılının yeni iş trendlerini listeleyen infografik çalışmasına göz gezdirebilirsiniz. “The Top 10 Trends That Will Change The Way You Work In 2016 | 2016’da İş Yapış Şeklinizi Değiştirecek 10 Trend” adlı çalışmada hangi trendlerin kendi kurumunuzda uygulandığını, geleceğin iş kurallarının şimdiden nasıl şekillendiğini ve şu ana kadar bu yeni trendlerin ne kadarının gerçekleştiğini keşfedebilirsiniz.

1. Uzaktan Çalışma

Teknolojiyi kullanarak uzaktan çalışmak, işinizi yönetmeyi daha da kolay hale getiriyor. Çalışan iş birliği için çeşitli dijital araçlar kullanmak, iş hayatında etkili oluyor.

2. Esnek Çalışma

Dünyada iş birliği üzerine kurulu çalışma alanları daha da popüler hale gelirken esnek şekilde çalışmak daha da tercih edilen bir trend haline geliyor.

3. Y Kuşağının Daha Fazla Güç Sahibi Olması

Y jenerasyonu şirket içerisinde daha üst düzey mevkilerde yer alıyor. Hem daha fazla güç sahibi olurken hem de iş süreci dinamiklerini kökten değiştiriyor.

4. İş-Yaşam Dengesi

Şirketlerin 2016 yılı itibarıyla iş-yaşam dengesini daha ciddiye almaya başlayacağını öngörülüyor. Çalışanların boş zamanda daha fazla verimli olmaktan memnun olması da söz konusu.

5. İşyerinde Çeşitlilik

Şirketlerin, 2016’da çeşitliliğe daha fazla önem vereceği ve bunu rekabet avantajı olarak görecekleri infografik içerisinde aktarılıyor.

6. Derinlemesine Ölçümler

Çapraz data platformları için uygulamaların öne geçeceği bir ortamda ölçüm yapmanın daha hızlı ve kolay hale geleceği düşünülüyor. Örneğin ApproveFast uygulaması, bu trende giden adımlarda karşılaşabileceğiniz bir sistem.

7. Şeffaflık

Daha fazla şirket, iş birliği araçları kullandığı sürece 2016’nın yükselen şeffaflık yılı olarak tamamlanacağı öngörülüyor.

8. Güçlendirilmiş Çalışanlar

Çalışanların daha çok karar almasında ve konu ile ilgili bilgi bulmasında daha çok destekleneceği tahmin ediliyor.

9. Kurumsal Sosyal Sorumluluk

Pek çok şirketin, geri vermenin önemini anlayacağını aktaran infografikte kurumların daha çok sosyal sorumluluk projesine imza atacağı düşünülüyor.

10. Sürekli Gelişim

İş yerinde ekiplerin gelişime daha fazla odaklanacağı vurgulanıyor.

yeni_is_trendleri_infografik

Kaynak: www.officevibe.com/blog/trends-that-will-change-work-in-2016

İnfografik: Officevibe

Bu İçeriklerde Hoşunuza Gidebilir

2019’un Dijital İş Fikirleri

Çevrimiçi İşletmenizde Yaratıcı Çözümler Oluşturmanızı Sağlayacak 5 Taktik

Etkili Çalışan Deneyimi Yönetimi Tüyoları

İşinizin Geleceği İçin 10 Dijital İş Yeri Trendi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir