İşi Erteleme Hastalığına Çare Olacak 3 İpucu

Bazen erteleme hastalığına tutulup ”bu işi de yarın yaparım” diye düşünebilirsiniz. Peki işleri ağırdan almanızı engelleyebilecek faktörler neler? Şimdi, iş hayatında zaman yönetimi ipuçlarını keşfetmenin tam zamanı!

Günümüzde iş hayatında verimlilik ve etkin zaman yönetimi oldukça önemli. Bazen işe giderken bile kimsenin sizi beklemeye tahammülü olmadığını fark etmişsinizdir. İş hayatı da öyle yoğun bir maraton. Ofiste çalışırken işin yoğunluğu veya o an canınızın yapmak istememesi gibi pek çok kaçış turuna katılabilirsiniz. O an için iyi bir fikir gibi gelebilir ve işinizi yarına bırakıp ferahlama isteği yaşayabilirsiniz. Ancak ertesi günün stresi de adeta bir bulut gibi etrafınızı sarıp yine canınızı sıkabilir ve o anın akışına da engel olur.

24writer.com tarafından hazırlanan “5 tips against procrastination” adlı infografik işinizi ertelemenizi engelleyebilecek ipuçları sunuyor. Gelin, birlikte keşfedelim!

1. İşten Önce

Bir gece önceden o gün ihtiyacınız olan ve çalışmanıza yardımcı olacak şeyleri hazırlayın. Sabahları egzersiz yapın. 10 dakikalık egzersiz, verimliliği ve endorfin salınımını artırır.

2. İş Sırasında

Molalarınızı organize edin. Molada yapmayı sevdiğiniz şeyleri listeleyin. 10 dakikalık çalışmalarınızda 2 dakikalık molalar verip bu işlemi 5 saat boyunca uygulayabilirsiniz. Büyük projeleri daha küçük görevlere bölerek daha kolay başarılmasını sağlayabilirsiniz. Bunun yanında işinizi organize etmenizin gerekliliği de infografik tavsiyeleri içinde aktarılıyor. Görevleriniz için bitiş zamanı belirlemek ve işlerinizi saatli olarak planlamak da oyalanmaya derman olabilir.

3. İş yerinde

Evinizi ofis olarak kullanmayın. Çalışmak için evinizin dışını ofisi ya da kütüphaneyi tercih edin. Kanepede veya yatakta uzanarak çalışmayın. Evinizi rahatça oturabileceğiniz işten bağımsız bir sığınak olarak düşünün. Odanızı veya çalışma alanınızı yeniden düzenleyin ve atmosferini değiştirin. Kırmızı renk dikkati artırırken mavi, yaratıcılığınızı ateşleyebilir.

is_hayatinda_zaman_yonetimi_infografik

 

Kaynak: 24writer.com/5-tips-against-procrastination

İnfografik: 24writer.com

Bu İçeriklerde Hoşunuza Gidebilir

TikTok Pazarlama Stratejisi İçin 10 İpucu

Müşteri Deneyimi Yol Haritası Nasıl Oluşturulur?

Freelance Çalışılabilecek Meslekler

Yeni Normal: Ofise Dönüş Süreci İçin İpuçları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir