Sosyal Medyanın Geleceği

Yakın gelecekte sosyal network kanallarının gelişimine tanıklık etmeye devam edeceğiz. Peki milyonlarca insanın kullandığı sosyal medyanın geleceği nasıl olacak? Bizi neler bekliyor?

Günümüzde network marketing uzmanları için sosyal medyanın geleceği oldukça önem taşıyor. Doğru sosyal network kullanımı, markaların da bir numaralı gündemi haline gelmiş durumda. Sosyal çağ, iş yapış şekillerini ve müşteri ile iletişimini her an, siz bu satırları okurken bile dönüştürüyor. Mobil optimizasyon yolunda hızla ilerleyen sosyal medyanın geleceğine dair pek çok tahmin yapılıyor. SlideGenius tarafından hazırlanan “What’s Next for Social Media: Anticipating Changes in the Online World” adlı infografikte sosyal medya istatistikleri konusunda da veriler sunuyor. Sosyal network kullananların sayısının, 2012 yılında 1.4 milyardan 2016 yılında 2.13 milyara yükselişine dikkat çekiliyor. Statista araştırmasına göre 2017’de bu rakamın 4.77 milyar olacağı tahmin edilirken 2018’de 4.93 milyar ve 2019’da ise 5,7 milyar olması bekleniyor.

1. Daha Hızlı Gerçek Zamanlı İş Birliği

İnsanlar, günümüzde durum güncellemesini oldukça sık kullanıyor. Sosyal network kullanıcı sayısı çoğaldıkça live-stream (canlı akış) güncellemeleri de anında yayılacağı tahmin ediliyor.

2. Gelişmiş SEO

Müşterilerin %88’i, ürünü almadan önce ilgili yorumları, sosyal network platformlarından okuyor. Kullanıcı sayısının artışı, pazarlama uzmanlarının sosyal medyaya olan ilgilerinin daha da artacağı düşünülüyor.

3. Daha Çok Genişleyen İçerik Pazarlaması

Bloglar, videolar ve infografik gibi online medya araçları sosyal medyaya gelecekte daha çok hakim olacağı öngörülüyor.

sosyal_medyanin_gelecegi_infografik

Kaynak: www.socialmediatoday.com

İnfografik: www.slidegenius.com

Bu İçeriklerde Hoşunuza Gidebilir

2019’un Dijital İş Fikirleri

Çevrimiçi İşletmenizde Yaratıcı Çözümler Oluşturmanızı Sağlayacak 5 Taktik

Etkili Çalışan Deneyimi Yönetimi Tüyoları

İşinizin Geleceği İçin 10 Dijital İş Yeri Trendi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir