Çalışan Bağlılığını Artırmanın Yolları [İnfografik]

İş hayatında başarının temelinde mutlu çalışan yer almaktadır. Peki çalışan bağlılığı nasıl sağlanır? İş performansına olan etkileri nelerdir? İşte çalışan bağlılığını artırmanın yolları!

İş hayatında mutlu olan ve yaptığı işten keyif alan pek çok insanın, daha başarılı olduğunu sıklıkla duymuşsunuzdur. İşinden memnun olan çalışanlar, kurum kültürüne daha çok katkıda bulunur. Markanızın da başarılı olmasını istiyorsanız çalışan memnuniyetinin artırılmasında onları, neyin mutlu ettiğini bilmeniz şart. Gerçek potansiyellerini keşfetmeleri için onlara yol göstermek ve yardımcı olmak, şirketinizin de geleceğini etkileyecektir.

Sürekli değişen sektör şartlarına ayak uydurmak ve değişimi kucaklamak için çalışanlarınız ile birlikte çalışmalı, onların isteklerini ve performanslarını göz ardı etmemelisiniz. Şirketinizin yeteneklerinize yatırım yapmak için onlarla aynı mutfakta çalışmalı ve mükemmel bir yemeğin tarifinde gereken tüm malzemeleri sağlamalısınız.

Çalışanların şirkete bağlılığını artıran pek çok etken söz konusu. İyi bir maaş, kariyer imkânı, takdir edilme, konforlu bir ofis ortamı, fikirlerine saygı duyulması ve ihtiyacı olan gelişmiş teknik araçlar sadece çalışanınızı geliştirmez; aile olarak göreceği şirketinize de daha fazla katma değer sağlamasına yardımcı olur.

Şirket içinde employee engagement yani çalışan bağlılığı oluşturmak, kurumların maliyetlerini düşürürken karlılıklarını ve marka farkındalığını artırır. Mutlu çalışan, mutlu müşteriler ve başarılı bir şirket yaratır. Peki bu nasıl yapılır? Social Business TR ve LuckyEye tarafından hazırlanan “Çalışan Bağlılığını Artırmanın Yolları” adlı infografik çalışması ile çalışan memnuniyeti önerilerini keşfedin!

calisan_bagliligini_artirmanin_yollari_infografik

Bu İçeriklerde Hoşunuza Gidebilir

2019’un Dijital İş Fikirleri

Çevrimiçi İşletmenizde Yaratıcı Çözümler Oluşturmanızı Sağlayacak 5 Taktik

Etkili Çalışan Deneyimi Yönetimi Tüyoları

İşinizin Geleceği İçin 10 Dijital İş Yeri Trendi

1 Geri Bildirim “Çalışan Bağlılığını Artırmanın Yolları [İnfografik]”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir