Kurumsal Instagram Kullanım Rehberi

Kurumsal Instagram hesabı nasıl açılır? Nasıl yönetilir? İşiniz için Instagram pazarlama stratejilerinizde nasıl ilerleyeceğinizi düşünüyorsanız kurumsal Instagram kullanım rehberi işinize yarayabilir.

TechWyse tarafından hazırlanarak techwyse.com’da yayınlanan “How To Use Instagram For Businesses | İş İçin Instagram Nasıl Kullanılır” adlı infografik çalışmasında kurumsal Instagram tüyoları veriliyor. 10 adet maddenin belirlendiği infografik çalışması, Instagram yoluyla markanızın sosyal medya pazarlaması için neler yapabileceğini aktarıyor.

1. Bireysel bir sayfa yerine kurumsal sayfa oluşturduğunuzdan emin olmak

İşiniz için Instagram hesabı açmak istediğinizde bireysel ve kurumsal sayfa olarak iki seçenek karşınıza çıkacaktır. Business yani kurumsal hesap açıp sosyal medyanın şirketiniz için avantajlarından faydalanabilirsiniz.

2. Güçlü marka stratejisi üzerinden karar almak

Instagram kurumsal hesabınızı marka farkındalığı için mi kullanıyorsunuz? Yoksa ürününüzü satmak için mi? Ya da daha fazla takipçi elde etmek için mi? Mesajınızı yayınlamadan önce ana hedefiniz üzerine yoğunlaşıp buna göre gönderi oluşturabilirsiniz.

3. Paylaşım ayarlarını düzenlemek

Facebook, Twitter ve Pinterest gibi sosyal kanallarda Instagram’da yayınladığınız gönderinin eş zamanlı olarak paylaşılması için ayarlarınızı gözden geçirebilirsiniz.

4. Yakınlık kurmak için fotoğraflarda tema oluşturmak

Filtreli veya aynı konuyu içeren görsellerinizin diğer yayınlananlardan ayrıştırılması için temiz ve iyi bir görüntü vermesini sağlayabilirsiniz.

5. Instagram fotoğraflarını blog sayfasına embed kodu kullanarak entegre etmek

Blog sayfanızdaki Instagram paylaşımları sayesinde web sitenizden Instagram’a trafik sağlayabilir, daha çok kullanıcıyı hesabınıza çekebilirsiniz.

6. Sponsor reklam yayınlamak

Instagram, reklam almaya başladığından beri pek çok marka sosyal medya bütçesini bu kanaldan yana kullanıyor. Instagram reklamları, henüz genele açılmasa da ileride daha fazla anahtar kelime kullanmanızı sağlayabilir.

7. Özel indirimler ile takipçileri teşvik etmek

Özel indirim duyuruları ve promosyon kodları ile sadece beğenileri değil, takip eden sayısını da artırır.

8. Hashtaglerinizin kullanıldığı gönderileri kendi hesabınızda yeniden yayınlamak

İnsanların markanızı taglediği gönderileri sizin yeniden yayınlamanız, diğer insanları da sizin hakkınızda gönderi yayınlamak için cesaretlendirir. Takipçilerinizi takdir etmek için repost, etkili bir yöntemdir.

9. Fotoğraf yarışması düzenlemek

Bir hashtag oluşturarak insanların logonuz ile birlikte fotoğraf paylaşmanızı sağlayabilirsiniz. Yarışma düzenlemeden önce izin almak için Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü’ne başvurun.

10. Çalışanları şirkette iş başındayken göstermek

Kurumunuzun kapılarını açıp şirketinizin nasıl işlediğini göstermek ve çalışanlarınızın işlerini yaparken görüntülendiği fotoğraflarını paylaşmak, markanıza karşı güven duygusu yaratabilir.

Instagram-Infographics01

Kaynak: techwyse.com

İnfografik: TechWyse – “How To Use Instagram For Businesses”

Bu İçeriklerde Hoşunuza Gidebilir

Etkili İletişim Becerileri Nelerdir? İş Dünyasında Etkili İletişim Kurma Sürecinde Neler Gereklidir?

Esnek Ekonomi Nedir? Esnek Ekonomi ile Freelance Çalışma Arasındaki Fark Nedir?

İnsan Kaynakları Departmanlarında Dijitalleşme Süreçleri

Sosyal Medya İçerik Editörlerinin Mutlaka Keşfetmesi Gereken Programlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir