Sınırlarınızı Zorlamanın 6 Yolu

Başarılı girişimcilerin özellikleri arasında en çok karşımıza çıkan nitelik, risk almak. Peki iş hayatında başarılı olmak için sınırlarınızın dışına nasıl çıkabilirsiniz? İşte sınırları zorlamanın 6 yolu!

İyi girişimcilerin konforlarına pek düşkün olmadıklarını bilirsiniz. Kişinin kendi sınırlarını aşması, sadece girişimde bulunmak için işe yaramıyor, iş hayatında başarılı olmanın yolları arasında da bulunuyor. Fast Business Canada tarafından hazırlanan “6 Ways to Push Your Limits | Sınırlarınızı Zorlamanın 6 Yolu” adlı infografik çalışmasında girişimcilerin kendi sınırlarını zorlayıp konfor alanlarından çıkarak başarıya ulaştıkları hatırlatılıyor. Bunun yanında kendi sınırlarınızı test etmeniz için 6 yol öneriliyor.

1. Korkularınızla yüzleşin

6 Ways to Push Your Limits çalışmasında korkularınız ile yüzleşmeniz için tavsiyeler veriliyor. İster reddedilme korkusu ister örümcek fobisi olsun, gerçekten korktuğunuz şeyleri maddeler halinde liste haline getirin. Daha sonra tek tek bu korkular ile yüzleşin. Sınırlarınızı zorlamanın ve test etmenin yollarını arıyorsanız korkularınız ile yüzleşmek oldukça önemli.

2. Mükemmel olmaya çalışmaktan vazgeçin

Mükemmel bir imaj yaratmak için düşünmeyi ve buna zaman harcamayı bırakın. Kendinize gereksiz yüksek standartlar koymak yerine kendinizi tanıyın. Mükemmellik ilüzyonunu kırdığınız anda insanlar, sizi olduğunuz gibi kabul edecektir.

3. Kendinize bir ortak bulun

Bir elin nesi, iki elin sesi var… Kendi başınıza çalışırken gayet iyi iş çıkartıyor olabilirsiniz ancak bazı çalışmaları ortak olmadan başarmak zor olabilir. Başarınızı paylaşacak, güvendiğiniz bir ortağınızın olması kendinizi test etmeniz için başka bir yol olabilir.

sinirlarinizi zorlamanin yollari infografik

4. Boşvermeyi öğrenin

Vazgeçmeyi bilmek ve bırakmayı öğrenmek, sınırlarınızı test etmeniz için etkili bir yöntem. “Bilinmeyenin korkusunun, sizi başarınızdan alıkoymasına izin vermeyin” önerisinin vurgulandığı çalışmada, beklentilerinizi bırakmanız ve risk almanız tavsiye ediliyor.

5. Yeni arkadaşlar edinin

Size daha fazla maceracı taraf kazandıracak yeni insanlar ile tanışın. Açık fikirli ve size yeni şeyler katabilecek insanlar ile arkadaş edinmek, sınırlarınızı zorlamanızda oldukça etkili olabilir.

6. Başarıyı zihninizde görselleştirin

Her gün başarınızı zihninizde görselleştirmeniz, risk almaya daha açık bir hale gelmenize destek olacaktır. Her şey, bir hayal ile başlıyorsa, başarınızı düşlerinizde kurgulayabilirsiniz.

Sınırları zorlamanın yolları kendinize belirlediğiniz limitler ile sınırlı değil. Dışarıda, profesyonel bir şekilde işinizi bilen pek çok müşteriniz var. Dijital pazarlama ile desteklenen her başarılı girişim, iş dünyasında önemli bir yer tutuyor. Eğer bir girişim yapmak için yola çıktıysanız sınırlarınızı test etmenin yanında dijital girişimleri ve iletişim sektörünün değişen dinamiklerini de hesaba katmalısınız. Kahveniz bol, girişiminiz başarılı olsun.

Kaynak: www.digitalinformationworld.com

İnfografik: Fast Business Canada

Bu İçeriklerde Hoşunuza Gidebilir

İşletmeler için Instagram Kullanımı: Hedef Kitlenizi Büyütmenin Yolları

2022 Yılı Özel Gün ve Resmi Tatiller Takvimi

Çevrimiçi Planlama Yazılımınızı Geliştirmek için 5 Strateji

Etkili Bir İçerik Takvimi Nasıl Oluşturulur?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir