Başarılı İnsanların Hafta Sonu Rutinleri

İş hayatında başarılı olmanın yolları arasında kişilerin hafta sonu alışkanlıkları büyük önem taşıyor. Peki başarılı insanların hafta sonu rutinleri nasıl işliyor? İşte kariyeriniz için sosyal hayatınızda alışkanlık haline getirebileceğiniz 14 ipucu!

Başarılı bir kariyere sahip olmak için çok çalışmak yetmiyor. Hafta sonu geldiğinde, yeni haftaya başlamadan önce kendinizi şarj etmeniz gerekiyor. Güzel ve keyifli geçirilen bir hafta sonu, hafta içinde yaptığınız çalışmaların verimli olmasını da doğrudan etkiliyor. Kendinize zaman ayırmak, nelerden hoşlanıyorsanız onları yapmak ve boş zamanın keyfini çıkarmak hem fiziksel hem de zihinsel olarak oldukça faydalı.

İş hayatında başarılı olan insanların pek çoğu için kendilerine ayırdıkları zamanın başarılarında oldukça etkili olduğunu sık sık duyuyoruz. Özellikle Virgin şirketler grubunun Kurucusu Richard Branson, bu konuda oldukça öne çıkan isimlerden biri. Jacquelyn Smith tarafından daha önce Forbes.com’da yayınlanan “14 Things Successful People Do On Weekends | Başarılı İnsanların Hafta Sonunda Yaptığı 14 Şey” adlı yazı ise başarılı insanların hafta sonu alışkanlıkları ile ilgili detaylar sunuyor. Bu modası geçmeyen uygulamalar, ayrıca aynı adla infografik olarak da tasarlanarak neler yapabileceğiniz konusunda ilham verebiliyor. Forbes kaynaklı infografiğe göre başarılı insanlar, kendileri için ne önemli ya da eğlenceli ise ona zaman ayırıyor. Hayatlarına denge katmak için farklı aktivitelere alan yaratıyor.

Başarılı İnsanların Hafta Sonunda Yaptığı 14 Şey

1. Aile ve arkadaşları için zaman yaratmak
2. Egzersiz
3. Tutkularının peşinden gitmek
4. Tatil
5. Telefondan uzaklaşmak, bağlantıyı kesmek
6. Gönüllü olmak
7. Günlük iş ve angaryalardan kaçınmak

basarili_insanlarin_hafta_sonu_aliskanliklari_forbes_infografik
8. Plan yapmak
9. Sosyalleşmek
10. Tiyatro gibi kültürel aktiviteler, yemek pişirme ve spor aktiviteleri
11. Network oluşturmak
12. Başarılarını yansıtmak
13. Meditasyon
14. Kendini yeniden şarj etmek

Bahçe ile uğraşmayı mı seviyorsunuz? O halde hafta sonunda ruhunuzu bu şekilde dinlendirebilirsiniz. Bir hobiniz mi yok? En çok ne yapmaktan hoşlandığınızı kendinize sorarak o yönde planlar yapabilirsiniz. İş ile ilgili konuları bir kenara bırakıp hafta sonunun keyfini doyasıya çıkarın. Sosyalleşmeyi de unutmayın…

Kaynak: Forbes.com

İnfografik: Forbes

İnfografik Kaynak: 14 Things Successful People Do On Weekends/Forbes – magic.piktochart.com

Bu İçeriklerde Hoşunuza Gidebilir

Dünyayı Ele Geçirmek için 3 Saniye Kuralı

2022 Sosyal Medya Görsel Boyutları

2022’de YouTube Kanalınızı Nasıl Büyütürsünüz?

İşletmeler için Instagram Kullanımı: Hedef Kitlenizi Büyütmenin Yolları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir