Restoranların Sosyal Medya Kullanımı için 10 Etkili Yöntem

Restoranlar için sosyal medya kullanımı dijital çağın olmazsa olmazları arasında. Peki hazır yemek sektöründe hizmet veren işletmeler, hangi sosyal medya kanalını neden kullanmalı? İşte restoranların sosyal medya kullanımı için 10 etkili yöntem!

Yeni çağın müşterileri, bir restoranın sosyal medya hesabını ziyaret ettiği zaman fotoğraflara yorum göndermekten çok daha fazlasını yapıyor. Aslında işletmenizin pazarlaması için sizden daha çok çalışan kişiler, onlar… Yeni yerler keşfetmeyi seven Y ve Z kuşağı; dışarıda yemek yemeyi, restaurant ve cafe kültürünü içine çekmeyi, sosyal medyada yaptıklarını paylaşmayı seviyor. Günümüzde sosyal medya hesabı olmayan restoran işletmeleri ise rekabet dışında kalıyor.

Digital Dining tarafından www.digitaldining.com’da yayınlanan “10 Ways Restaurants are using Social Media” adlı infografik restoranların sosyal medyayı nasıl kullanabileceği ile ilgili ipuçlarına yer veriyor. Restoranlar neden sosyal medya kullanmalı? Sosyal medya pazarlama stratejileri nasıl olmalı? 10 madde ile infografik çalışmasına göre sıralayalım.

Restoranlar sosyal medyayı hangi hedefleri için kullanabilir?

1. Google +, Facebook, Yelp ve Twitter hesaplarını yöneterek servisler, etkinlikler ve menü öğeleri için geri bildirim almak.

2. Instagram, Facebook, Twitter, YouTube ve Pinterest’te yeni menü öğelerini tanıtmak.

3. Foursquare, Facebook ve Twitter kanallarında müşterilerin denemesi için özel ürünler ve indirimler sunmak.

4. Tüm dünyaya yayılmak için çalışanlardan marka temsilcisi olarak Facebook, Twitter ve Google+ kanallarında destek almak.

5. Facebook, Twitter ve Google+ kullanarak var olan ve potansiyel müşteriler ile doğrudan diyalog kurmak.

6. Açılışlar ve tadilat gibi değişiklikler ile ilgili yeni projeler hakkında Facebook, Twitter, Instagram, YouTube, Google + kanallarını kullanarak müşterileri bilgilendirmek.

7. Facebook, Twitter, Instagram, YouTube, Google + gibi kanallardan yararlanarak farkındalığı artırmak, hediye veya kampanyalar ile markaya duyulan heyecanı yükseltmek.

8. LinkedIn, Google +, Facebook ve Twitter gibi sosyal kanallarda iş ortakları ve topluluk üyeleri ile bağlantı kurmak, network oluşturmak.

9. Yeni çalışanlar bulmak için LinkedIn, Google +, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya kanallarından destek almak.

10. Facebook, Twitter, Yelp ve Google + kullanarak markanın popülerliğini gözlemlemek ve gelen şikayetlere çözüm sağlamak.

restoranlarin_sosyal_medya_kullanimi_infografik

Kaynak: DigitalDining.com

İnfografik: Digital Dining

Bu İçeriklerde Hoşunuza Gidebilir

Başarılı Marka Yönetimi için 5 İpucu

Başarılı Dijital İş Yeri Nasıl Oluşturulur?

Dünyanın En Başarılı Kadın Girişimcileri

Instagram’da Takip Edilmesi Gereken Markalar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir