2015 Yılında YouTube’da En Çok İzlenen Reklam Videoları

YouTube, Google’dan sonra dünyanın en büyük ikinci arama motoru… Aynı zamanda reklam ve sosyal medya pazarlama stratejileriniz için kullanmanız gereken olmazsa olmaz kanallardan biri! Peki bu yılın en çok izlenen marka reklamları hangileri? İşte 2015’in YouTube’da en çok izlenen reklam videoları!

Marka reklamlarının izleyiciye en hızlı ulaşabileceği araçlar, videolar. YouTube kanalınızı doğru stratejilerle kullanmak, hedef kitlenize ve potansiyel müşterilerinize doğrudan ulaşmanızı sağlar. 2015 yılında içecek sektöründen oyun sektörüne pek çok marka, daha fazla izleyici çekmek için tüketiciye dokunan reklamlar çekti. Adweek , buradan hareketle 2015 yılında Youtube’da en çok tıklanan video reklamlarını sıralayan The 10 Most Watched Ads on YouTube in 2015 | 2015 yılında YouTube’da En Çok İzlenen Reklamlar listesini yayınladı. Samsung, Always ve Durex gibi 10 markanın içinde bulunduğu listenin ilk 5 videosuna gelin birlikte bakalım.

5. Adidas: Unfollow feat. Leo Messi

Görüntülenme Sayısı: 43.375.092

Şüphesiz efsane futbolcu Leo Messi, geçen sene olduğu gibi bu sene de markaların en çok izlenen video yıldızlarından. Adidas markasının Messi reklamı, “futbol tarihinin en büyük oyuncusu kendi yolunuzu çizmeniz için size meydan okuyor, kendi oyununuzu yaratmak için onu takip etmeyi bırakın” diye vurguluyor.

4. Boom Beach: Speech

Görüntülenme Sayısı: 49.435.709

Supercell’in oyunu Boom Beach televizyon reklamı videosu, filmlerdeki savaş öncesi yapılan epik konuşmalardan ilham alarak bu yılın en çok izlenen reklam videoları arasında 4’üncü sırada yer alıyor.

3. The Ad Council: Love Has No Labels

Görüntülenme Sayısı:55.672.554

Aşkın cinsiyet, ırk, rekabet ve engel tanımaması fikrinden yola çıkan “Love Has No Labels” videosu, yılın en çok izlenen videolar arasında yer alarak aşkı etiketlerle tanımlamama temasını vurguluyor.

2. Hyundai: A Message to Space

Görüntülenme Sayısı: 69.869.766

Hyundai marka araçların oluşturduğu mesajın uzaya gönderilmesini konu alan video, şüphesiz bu yılın en çarpıcı reklamları arasında ilk sırayı alabilecek türden. Görüntülenme sayısı açısından ise 2’nci sırada yer alıyor.

1. Clash of Clans: Revenge

Görüntülenme Sayısı: 88.787.778

Yine Supercell, yine mobil oyun! Supercell, oyun videoları ile YouTube reklam dünyasını fethetmiş durumda. Supercell yapımı Clash of Clans reklamı, aktör Liam Neeson’un “Taken” adlı filmde yaptığı epik intikam konuşmasını oyunla birlikte sunuyor. Ortaya hem kullanıcılar ile etkili bir bağ kuran hem de tıklanma rekorları kıran bir reklam çıkıyor.

Bakalım 2016 yılında YouTube’da en çok izlenen videolar sıralamasında hangi marka ilk sırada yer alacak.

Kaynak: Adweek.com

Bu İçeriklerde Hoşunuza Gidebilir

En çok hangi sosyal ağ kullanılıyor?

2017 Sosyal Medya İstatistikleri

Z Kuşağının Video Alışkanlıkları

Z Jenerasyonunun Mobil Alışkanlıkları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir