IBM Connections Şirket Ekonomisine Nasıl Katkı Sağlar?

Çalışma ortamının ve şirketinizin tamamen sosyal olduğunu düşünün. IBM Connections ile iş hayatının alışkanlıkları sosyalleşiyor. Peki IBM Connections nedir, faydaları nelerdir ve şirket ekonomisine nasıl katkı sağlar?

IBM Connections, işinizde gerçek zamanlı sosyal iletişim ve içerik yönetimi yetenekleri sağlayan bir sosyal yazılım. Kuruluşunuzun doğru kişileri istihdam etmesine, inovasyonu hızlandırmasına ve sonuçları sunmasına yardımcı oluyor. İşletmenizin her alanına sosyalliği entegre eden bu yazılım sayesinde Social Business şirketinizin DNA’sına işliyor. Şirketlerin organizasyon süreçlerini daha hızlı hale getirerek zamandan ve maliyetten tasarruf sağlayan IBM Connections, çalışanlarınızın bilgiye daha kolay erişmesi sayesinde uzmanlıklarını geliştirmelerine de imkân sunuyor.

IBM Connections Social Collaboration, son kullanıcının verimliliğini artıran ve operasyonel maliyeti düşüren entegre ve sosyal bir sistem. Forrester’ın IBM Connections ile çalışarak ortaya koyduğu şirket ekonomisine dair case study verileri, kurumunuz için ilham kaynağı niteliğinde bir çalışma.

 

Total Economic Impact (TEI) ise dünyanın önde gelen araştırma şirketlerinden Forrester Research tarafından geliştirilen bir metodoloji. TEI Methodolojisi, şirketlerin teknolojik karar alma süreçlerini artırıp tedarikçilerine müşterilerine sundukları ürün ve servislerinin değerini için destek veren bir yöntem.  Forrester’ın IBM Connections deneyimi ile ilgili verilerini de ortaya koyuyor. The Total Economic Impact of IBM Connections July 2015 adlı case study çalışmasının özeti niteliğindeki infografikte yer alan konulara gelin, birlikte bir göz gezdirelim.

Forrester tarafından deneyimlenen Social Collaboration Avantajları

  • Tüm sosyal network yetkinliklerini sabit bir platformdan yöneterek verimliliği geliştirmesi
  • Farklı sosyal network sistemlerini yöneten IT kaynaklarının yükünü azaltması,
  • Çalışanlara istediği zaman ve istediği yerden bilgiye ulaşması sayesinde esneklik sağlaması,
  • Çalışanlara ve kullanıcılara daha iyi bir raporlama ve bağlantı sağlanması.

TEI verilerine göre %168 oranda ROI (yatırım geri dönüşü) sağlarken geri ödemeleri 10-11 ay NPV (net bugünkü değer) ise 16.6 Milyon Dolar’a çıkarmış, bunun yanında üç yıllık bir süreçte son kullanıcı verimliliği ile kar 26.5 milyon dolara çıkarken maliyet 9.9 milyon dolar olarak verilmiş.

Rakamlarla IBM Connections ROI

  • IT operasyon maliyetlerinde %20 oranda düşüş,
  • Çalışanların yıpranma payında %5 azalma,
  • Son kullanıcı verimliliğinde %10 artış,
  • 1 yıldan az bir zaman içerisinde yatırımdan alınan geri dönüş,
  • 5.4 milyon dolarlık kar sağlanması,
  • Tek bir entegre platform üzerinden tüm sosyal network yönetiminin ve iş birliği ihtiyaçlarının karşılanması, Forrester case study çalışmasında IBM Connections servisinin yarattığı katma değeri gösteriyor. İlgili case study çalışmasını The Total Economic Impact of IBM Connections July 2015‘e tıklayıp formu doldurarak ulaşabilirsiniz.

IBM_Connections_Forrester_TEI_infografik_2015

Kaynak: IBM.com, The Total Economic Impact of IBM Connections July 2015

İnfografik: Forrester

Bu İçeriklerde Hoşunuza Gidebilir

Başarılı Marka Yönetimi için 5 İpucu

Başarılı Dijital İş Yeri Nasıl Oluşturulur?

Dünyanın En Başarılı Kadın Girişimcileri

Restoranların Sosyal Medya Kullanımı için 10 Etkili Yöntem

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir