LinkedIn Profil Fotoğrafı Nasıl Olmalı?

LinkedIn sayfanızda fotoğrafınızın olması sayesinde profilinizin 14 kat daha fazla görüntüleme aldığını biliyor muydunuz? LinkedIn’e göre sayfanız için profesyonel bir fotoğrafçıya ihtiyacınız yok. Peki LinkedIn profil fotoğrafı nasıl olmalı?

İş yaşamının en büyük sosyal network kanalı Linkedin ile başarılı bir profil oluşturmak, iş hayatında başarılı olmanın yolları arasında görülüyor. LinkedIn sayfanızda olmazsa olmaz özellikler arasında en önemlisi profil fotoğrafı. LinkedIn’in “LinkedIn Profile Photo Tips” videosunda profil fotoğraf çekimi gerçekleştirmeniz için kısa ve eğlenceli bir anlatım gerçekleştiriliyor. Peki buna göre iyi ve güçlü bir izlenim yaratmak için videoya göre ne yapmalı?

LinkedIn Profile Photo Tips | LinkedIn Fotoğraf Tüyoları videosunda profilinize görsel eklemek için fotoğraf çekecekseniz dünyaya göstermek istediğiniz “sizi” sunmanız gerektiği vurgulanıyor. ve “karakterinizi ortaya koymaktan çekinmeyin” diye de ekleniyor. Kendinizin gerçekleştirebileceği fotoğraf çekiminde doğal ışık kullanmanız da öneriliyor. Doğal bir gülümsemeden öte a (uh) ile biten kelimeleri söyleyerek öneriliyor. Örneğin yoga ve pizza…

Bu İçeriklerde Hoşunuza Gidebilir

Sosyal Medya İçerik Önerileri

Sosyal Mesafeli Çalışma Alanlarımız Nasıl Olmalı?

TikTok Pazarlama Stratejisi İçin 10 İpucu

Müşteri Deneyimi Yol Haritası Nasıl Oluşturulur?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir