Sosyal Medya ile İşinizi Nasıl Büyütürsünüz?

İş hayatında sosyal medyaya verdiğiniz önem, işiniz kadar önemli. Sosyal kanallarda şirketinizin etkinliğini her zaman izlemeniz ve ölçümlemeniz gerekiyor. Peki Sosyal networking ile markanızı geliştirmenin yolları nelerdir? Sosyal medya ile işinizi nasıl büyütürsünüz? Tüm bu sorulara cevap niteliğindeki Vanessa McGrady ve Zhenia Vasiliev tarafından hazırlanan “How To Grow Your Business With Social Media” (Sosyal Medya ile İşinizi Nasıl Büyütürsünüz) adlı infografik çalışmasındaki ipuçlarına gelin, birlikte göz gezdirelim…

1. Müşterilerinizin hangi sosyal medya kanalında olduğunu bilin. Müşterinizin olmadığı bir sosyal network kanalı içerisinde vakit kaybetmeyin.

2. Satın almak, ya da almamak işte bütün mesele bu! Hedeflemenizi doğru sosyal medya kanalında yaparak, amacınızı iyi tanımlayıp doğru yere para harcayın.

3. Sosyal medya stratejiniz olsun. Birkaç sene öncesine kadar web sitesine trafik çekmek şirketlerin temel hedefiydi. Bugün sosyal medya ile müşterilerle doğrudan iletişim kurulması, oyunun kurallarını değiştirdi.

4. Monitoring yani sosyal medya izlemeyi ve ölçümlemeyi anlamlı şekilde yapın. Monitoring, müşterilerinizle aynı frekansta olmanızı sağlar.

5. Paylaşılabilir anlar yaratın. Sosyal medya çalışmalarını gerçekten anlamak için satışlara, yeni gelen müşterilere ve yorumlara bakın. Sonraki adımınız ise kendinize “insanlara işimle kendi deneyimlerini paylaşmak için nasıl ilham verebilirim” diye sormak olsun.

6. Önce sosyal networking ile işinizi nasıl yürüteceğinizi düşünün, pazarlama sonra gelsin! Araştırmalar, insanların ücretsiz şeylere rağbet gösterdiğini söylese de önemli olan müşterilerin gerçekten neyi istediğini öğrenmekten geçmektedir.

sosyal_medyada_isinizi_nasil_buyutursunuz_infografik

Kaynak: DigitalInformationWorld.com

İnfografik: Vanessa McGrady & Zhenia Vasiliev

Bu İçeriklerde Hoşunuza Gidebilir

Marketing Automation nedir?

İşinizde Instagram Kullanmanın 8 Yolu

Yeni Nesil Dijital Pazarlama

IBM’den Yeni Dijital İçerik Pazarlaması Çözümü!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir