Marka Başarısında Social Business’ın Faydaları

Social Business, dijital mecrada marka yönetimi için vazgeçilmez konuma gelmiş durumda. Global markalar, sosyal araçları iş alışkanlıklarına entegre ederek yeni bir sosyal işletme anlayışı ile dönüşüyor. Başarılı marka olmanın yolları arasında tercih edilen en önemli yöntemlerden biri ise Social Business. Gelin birlikte Marka Başarısında Social Business’ın Faydaları ile marka pazarlamasına katkılarını birlikte keşfedelim.

1. Çalışan memnuniyetini artırır

Şirket içi sosyal network yaratmak, iş hayatı trendleri arasında öne çıkmakta. Çalışanlar, sosyal ağları çok iyi bilen Y jenerasyonun üyeleri olunca işletmelerin de sosyal dönüşümü kaçınılmaz. Marka için şirket içi sosyal network sağlamak, işin yapılış biçmini yeniden tanımlamakla kalmıyor, daha verimli çalışanlar ile şirketi kökten değiştiriyor. İşine bağlı çalışanların şirketlere daha fazla gelir sağladığını söylemeye artık gerek bile yok. Social Business, çalışanların işe daha çok katkıda bulunması sağlarken öte yandan daha inovatif olmalarını da destekliyor. Network içinde sosyal olarak etkileşimde bulunan ve network gibi çalışan bireyler, kurumun her departmanına verimli bir şekilde nüfus ediyor. Sürdürülebilir başarıyı şirket kültürünün oluşturduğunu unutmayalım. Çalışanlarınızı mutlu etmek istiyorsanız onlara sosyal iş çözümleri sunun!

2. Bilgiye hızlı bir şekilde ulaşmanızı kolaylaştırır

Social Business, sadece iş hayatında sosyal olmaktan geçmiyor. Bilginin hızlı yayılımı için şüphesiz oldukça önemli bir araç ve sosyal dünyanın faydalarından yararlanarak iletişimi hızlandırıyor. İşinizle aradığınız herhangi bir bilgiyi network içerisinde yer alan uzmanlara danışarak rahatlıkla bulabiliyorsunuz. Markanızla ilgili herhangi bir bilgiyi bulmak için dünyanın bir ucundaki kişiye rahatlıkla erişebiliyorsunuz. Social Business, dünyanın dört bir yanındaki insanları bir çatı altında toplayan paylaşım alanlarına kadar uzanıyor.

Marka Başarısında Social Business'ın Faydaları

3. Daha fazla yatırım getirisi sağlar

Social Business, günümüzün iş kültüründe ve gelecek marka stratejilerinde önemli bir yere sahip. Social Business stratejileri sayesinde daha iyi bir müşteri deneyimi oluşturabilirsiniz. Yatırım getirisi yani ROI ise marka yatırımınızın sağladığı verimlilik üzerine kurulu. Social Business kullanan şirketlerde ise yatırım getirisinin fark yaratan bir şekilde yükseliyor. Fikir ve bilgi paylaşımının yüksek olduğu bir işletmede müşteriye verilen hizmet de daha kaliteli ve daha verimli oluyor. Social Business; mobil, analytics ve bulut yazılımların hepsini kapsayarak adeta bir voltran oluşturuyor. Bu da dijital çağda daha fazla yatırım getirisi anlamına geliyor.

4. Rekabete bir adım önde başlamanızı sağlar

Çağımızda marka başarısı, şirketlerin sosyalleşme sürecine bağlı. Nasıl başarılı bir marka olunur diyorsanız Social Business aradığınız cevapların başında geliyor. Sosyal iş, günümüzün iş kültüründe ve gelecek marka stratejilerinde önemli bir yere sahip. Sosyal işletme fikrini benimseyen şirketler, Social Business’ı organizasyonlarının birden fazla işleviyle entegre ederek güne erken başlıyor. Dijital çağda şirketler arası rekabet ortamında öne çıkabilmeniz için işinizi adapte etmeli ve sosyal teknolojilerden mutlaka yararlanmalısınız. Markanızın sosyalleşmesinde ne kadar antrenmanlı olursanız, rekabette de bir adım önde olursunuz!

Bu İçeriklerde Hoşunuza Gidebilir

Başarılı bir Social Business için 8 İpucu

IBM Verse ile iş hayatında sosyal e-posta devri başlıyor!

2014 Social Business İstatistikleri

Top 25 Social Business Lideri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir