İşinizde Instagram Kullanmanın 8 Yolu

İşinizi Instagram’a taşımak için farklı içeriklere mi ihtiyacınız mı var? Instagram marka yönetimi, günümüzde şirketlerin pazarlaması için oldukça önem verdiği bir sosyal medya alanı. Sosyal medyada marka yönetimi ve tüketicilerin algısı, Instagram kullanımındaki artışla birlikte şirketleri farklı yollar aramaya itiyor.

Instagram’da başarılı bir marka olmanın yolu, yaratıcı içerik paylaşımından geçmekte. The Social Tree tarafından hazırlanan Instagram pazarlaması ile ilgili “8 ways to use Instagram for business” adlı infografik, Instagram’da marka yönetimi konusunda başarılı olmak için hangi detaylara dikkat etmeniz gerektiğini ayrıntılı bir şekilde aktarıyor.

Dijitil Pazarlama stratejisinde Instagram nasıl kullanılır? Markanız için Instagram kullanmanın yaratıcı yolları nelerdir? Instagram’da işiniz için en uygun fotoğraf paylaşımı nasıl olmalı? Gelin, işinizde Instagram kullanmanın 8 yolu ile marka hesabınız için yaratıcı ipuçlarını infografik doğrultusunda birlikte keşfedelim…

1. Ürününüzü gösterin

Sunduğunuz ürün koleksiyonunun fotoğraflarını paylaşın. Yeni ya da daha az bilinen ürünlerinizin görsellerini takipçilerinizle paylaştığınızda bu ürünlerin ne olduğunu merak edip size daha çok geri dönüş yapabilirler. Bu şekilde müşteri etkileşimini hızlıca yakalayabilirsiniz.

2. Nasıl yapıldığını gösterin

Ürünüzün üretim aşamasından farklı görüntüleri Instagram’da kullanın. Eğer süreç uzunsa üretimden tedarik sürecine kadar aşamalı olarak farklı bölümler halinde paylaşabilirsiniz.

3. Kamera arkasına gidin

Çok az insanın hayatında deneyimleyebileceği anlara odaklanın. Instagram’ı tüm takipçilerinizi işinizin kamera arkasına geçirebilen özel bir yol olarak düşünün.

4. Ürünlerinizin neler yapabileceğini gösterin

Bazen sadece hayal gücümüz bizi ileriye taşıyabilir. Instagram’ı müşterilerinizin yeni sunduğunuz ürünlerin neler yapabileceğini düşüncelerinde canlandırmasını sağlamak ve talep yaratmak için kullanın.

5. Çalışanlarınızı ve iş yerinizi gösterin

Ofisinizin günlük hayatından kareleri Instagram’da yayınlayın. Çalışanlarınızın iş ortamını, beyin fırtınası yaptıkları zamanları, yemekteyken hatta oyun oynarken ya da eğitimdeyken çekilmiş görüntülerini paylaşın.

6. Müşterilerinizi yanınızda götürün

Sektörünüzle ilgili bir fuara ya da sponsor olduğunuz bir etkinliğe mi gidiyorsunuz? Nereye gidiyorsanız onları da yanınıza alın. Bunu takipçilerinizle bir araya gelmek için bir fırsat olarak değerlendirebilirsiniz.

7. Alıntı paylaşın

İnsanlar Instagram’da pozitif düşünceleri ve ilgili görselleri aramaktadır. İlham veren düşünceleri ve farklı görselleri paylaşmayı deneyin. Ancak bunları aşırı kullanmaktan da sakının. Bu alıntıları paylaşmanız, takipçilerinizle ilişki kurmanızı sağlarken sizinle ve işinizle ilgili daha çok şey öğrenmelerini sunan farklı bir yol.

8. Yarışmalar

Yarışma seçeneğini, Instagram’da daha çok takipçi ve yeni müşteri kazanmak için tercih edebilirsiniz. Markanızda Instagram kullanımı için müşteri etkileşimi sağlayan iyi yol yarışma düzenlemekten geçer.

isiniz_icin_instagram_kullanmanin_8_yolu

Kaynak: DesignInfographics.com
İnfografik: The Social Tree

Bu İçeriklerde Hoşunuza Gidebilir

2019’un Dijital İş Fikirleri

Çevrimiçi İşletmenizde Yaratıcı Çözümler Oluşturmanızı Sağlayacak 5 Taktik

Apple Kullanıcılarına Özel: Mac ve iPhone için ‘’Devamlılık’’ Çözümleri

Etkili Çalışan Deneyimi Yönetimi Tüyoları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir