Yeni Nesil Dijital Pazarlama

Dijital Ajanslar Platformu ve IBM işbirliği ile düzenlenen IBM Dijital Ajanslar Semineri, 7 Şubat 2015 tarihinde YEM İstanbul’da gerçekleştirildi. Yeni nesil dijital pazarlama çözümleri ve yaklaşımlarının yer aldığı etkinlikte; sosyal, mobil, analitik, bulut ve interaktif çözümler ile birlikte dijital pazarlama yönetimi ipuçlarına yer verildi. IBM çözümleriyle entegre hizmet veren dijital ajans LuckyEye’ın CEO’su Tolga Artan, IBM Dijital Ajanslar Semineri konuşmacıları arasında yer aldı.

İşletme kültürüne sosyal değer katan Social Business…

Tolga Artan, Türkiye’de dijital pazarlama ve dijital deneyim yönetimi hizmetleri sunan dijital ajans LuckyEye ve IBM’in işbirliği hikayesini katılımcılarla paylaştı. Social Business ile kurumların dijital çözümler ile birlikte nasıl çalışma platformları oluşturabileceğini konuklara aktaran Artan, aynı zamanda LuckyEye “Dijital Deneyim Yönetimi” vizyonu ve bu yolda IBM çözümlerinin katkısı hakkında detaylı bilgiler verdi. Artan, işletme kültüründe sosyal dünyanın önemi ve neden Social Business tercih edilmesi gerektiğini konuklara şöyle aktardı: “Neden Social Business? Çünkü bilgiyi yönetmeyi bilmiyoruz. Pazar değişimlerini ve müşterileri yönetmekte zorlanıp bir yandan da sürekli inovasyon gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Bu doğrultuda paydaşlarımızı birlikte çalışmaya ikna etmek oldukça zor. Her şeyden önemlisi yeni nesilleri nasıl yöneteceğimizi bilmiyoruz. İşte burada devreye işletme kültürüne sosyal değer katan ve yeni nesil diliyle konuşan Social Business giriyor. ”

tolga_artan_dijital_ajanslar_zirvesi

Pazarlama Otomasyonu ve Müşteri Etkileşimi Çözümleri

IBM Portal çözümleri ile LuckyEye tarafından gerçekleştirilen Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ve Sosyal Güvenlik Kurumu projeleri ile oluşturulan katma değeri anlatan Tolga Artan, hedef kitle analizinde kullanılan davranışsal analiz modelleri ile IBM Watson teknolojilerinin nasıl kullanıldığı hakkında da bilgi verdi. IBM çözümleriyle etkin hizmet veren dijital ajans LuckyEye CEO’su Tolga Artan, CRM sistemleriyle entegre çalışabilen Pazarlama Otomasyonu (Marketing Automation) sistemlerinin dijital iletişim çalışmalarının ve dijital pazarlama kanal stratejilerinin üzerindeki önemini vurguladı. Yeni nesil dijital pazarlama için IBM Silverpop Marketing Automation platformu hizmetleri ve e-mail pazarlama ile ilgili görüşlerini de katılımcılarla paylaştı.

Kişiselleştirilmiş içerik yönetimi ve araçları konusu ile ilgili olarak dijital dünyanın her alanında etkili olduğunu ifade eden Tolga Artan, Sosyal İçerik Toplama (Social Curation) için geliştirilen Click2Social çözümü ile sosyal paylaşımları tek bir çatı altında toplayarak markaların tüketici gözü ile anlatımı için avantaj sağlandığını belirtti. Dijital deneyim sürecinin artık mobil ve tabletlerde sürdüğüne dikkat çeken Artan, dijital kanallarda kusursuz müşteri deneyimi yaratmanın da günümüzde bir gereklilik haline geldiğini ifade etti.

Müşteri Deneyimi Yönetimi  ve Dijital Pazarlama Optimizasyonu

Web sitelerinde ziyaretçi etkileşimi yönetimi için IBM Çözümü Tealeaf ve kullanımı hakkında da bilgiler veren Artan, ürünün web tarayıcılarında yer alan müşteri davranışlarına ilişkin farkındalık sunduğunu belirtti. Artan, Tealeaf çözümünün çevrimiçi müşteri deneyimi yönetiminde nası yardımcı olabileceği konusunda bilgi verdi.

IBM Dijital Pazarlama Optimizasyonu ürünlerinden IBM Digital Analytics ürünüyle dijital analitik çözümünün şirketler için kullanımına değinen Tolga Artan, dijital platformlardaki ziyaretçi analizleri ve sonuçların değerlendirilmesi için işe katma değer sağlayan bir ürün olmasına dikkat çekti. Analitik uygulamalar ile kullanılabilen raporlama sisteminin müşteri davranışlarının pazarlama stratejilerine nasıl dönüştüğüne örnekler veren Artan, Watson Explorer ürününün veri odaklı ve gerçek zamanlı sosyal medya analizi ve markalardaki kullanım alanları için etkili bir çözüm olduğunu belirtti.

Dijital Pazarlama Zirvesi’nde IBM çözümleri ile dijital pazarlama fikirleri, güncel pazarlama ve strateji önerileri, trendler ve sosyal medya yaklaşımları ele alındı. Etkinlik kapsamında IBM Sistemleri Ortadoğu Afrika & Türkiye Sorumlu Pazarlama Lideri Maja Barel, IBM Dijital Deneyim ve İşbirliği Yazılımları Global Satış Yöneticisi Joseph Preston, IBM Yazılım Grubu Dijital Deneyim Çözümleri Global Satış Yöneticisi Jeff Seifert konuşmacılar arasında yer aldı. Zirvede ayrıca IBM Türkiye, Ekosistem Geliştirme Yöneticisi Jale Akyel, IBM Türkiye Ortadoğu, Afrika ve Türkiye Endüstri Çözümleri ve B2B Entegrasyon Lideri Ebru Binboğa ve IBM Türkiye Social Business Geliştirme Yöneticisi Erhan Güçdemir de sunumlarıyla yer aldı.

Bu İçeriklerde Hoşunuza Gidebilir

2019’un Dijital İş Fikirleri

Çevrimiçi İşletmenizde Yaratıcı Çözümler Oluşturmanızı Sağlayacak 5 Taktik

Apple Kullanıcılarına Özel: Mac ve iPhone için ‘’Devamlılık’’ Çözümleri

Etkili Çalışan Deneyimi Yönetimi Tüyoları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir