7 Tuhaf Sosyal Medya Efsanesi

Sosyal medya ve dijital pazarlama ile ilgili bildiğimizi düşündüğümüz şeylerin çoğu yanlış olabiliyor. Sosyal medya hakkında çok fazla ses çıkıyor ancak belirli inanç kalıpları ve sosyal medya efsanesi var ki kimden çıktığı, dijital pazarlama için neden buna inanıldığı bilinmiyor. Sosyal medyanın kendisi sürekli değişkenlik içinde olduğundan çoğu bilgi, genellikle şehir efsanesi…

Stephanie Bousquet tarafından Flightpath.com’da yayınlanan “7 Spooky Social Media Myths” adlı  infografik yazısında sosyal medya şehir efsaneleri aktarılıyor. İnfografik içeren yazıda ayrıca sosyal medya istatistikleri de yer alıyor. Social Media Examiner tarafından yayınlanan Sosyal Medya Pazarlama Sektörü Raporu 2014’e göre pazarlamacıların yaklaşık %83’ü müşteri bağlılığı, taktikler, izleyiciler ve araçlar gibi pek çok sosyal medya konusunda kafa karışıklığı yaşıyor. Sosyal network kanalları da sürekli değiştikçe bu durum daha da karmaşık bir hâl alabiliyor. Bu durum beraberinde, sosyal medya hakkında doğru bilinen yanlışlar konusunu da gündeme getiriyor.

İşte 7 Tuhaf Sosyal Medya Efsanesi:

1. Çok hashtag iyidir

Bu düşünce, Twitter ve Instagram için doğru olabilir ancak Facebook gönderilerinde daha fazla hashtag kullanan markalar, müşterileriyle kurması gerekenden daha az bağ kuruyor.

2. Sosyal Video için en iyi platform Vine

Eğer takipçilerinizin çoğu Facebook’ta ise bu görüş, geçerli değil. Potansiyel izleyicileriniz neredeyse orada video kullanımı yapmanız daha doğru olacaktır. Unutmayalım ki Vine Twitter’ın, Instagram ise Facebook’un…

3. Youtube çoğunlukla ergenler tarafından kullanılıyor

Youtube kullanıcılarının sadece %10’u 13-17 yaş aralığında.

4. Website trafiğinin çoğu, sosyal medyada Facebook ve Twitter’dan gelir

İşte pek doğruluğu olmayan bir şehir efsanesi daha! Çoğu kurumsal website trafiği LinkedIn yönlendirmesinden gelmektedir.

5. Link içeren gönderiler, Facebook’ta müşterinizle bağlantıyı daha çabuk kurar

Facebook etkileşimlerinin %87’si fotoğraflı gönderilerde olmaktadır. Link içerenler sadece %4 civarında etkileşim sağlamaktadır. Sosyal=Görsel!

6. Gündüz saatlerinde atılan tweetler daha çok reyting alır

Retweetler için en iyi zaman aslında gece 10-11 arası civarı, yani geç saatler.

7. Pinterest içeriği kısa ömürlüdür

Çoğu online içeriğin aksine kullanıcılarla bağ kuran pin’ler internette daha kalıcı bir güce sahip.

Sosyal-Medya-Sehir-Efsaneleri

Kaynak: Flightpath.com, Stephanie Bousquet

İnfografik: Flightpath.com

Bu İçeriklerde Hoşunuza Gidebilir

Yeni Normal: Ofise Dönüş Süreci İçin İpuçları

Web Sitesi Tasarımında Renk Psikolojisi

7 Popüler Video Konferans Uygulaması

Koronavirüs: Uzaktan Çalışmak için 5 Etkili Yöntem

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir