Social Business’ın Geleceği

Sosyal bir çağda yaşıyoruz. Sosyal dünyanın diğer her şeyden en farklı yönü; değişimin her an kendisi olması. İş hayatı da sosyal dünyanın koyduğu kurallar etrafında dönüyor. Sosyal işletmelerin ve Social Business’ın geleceği, değişimin her an yaşanmasıyla birlikte aslında tam şu anda gerçekleşiyor.

Social Business, sosyal medyanın ortaya koyduğu avantajları, süreç ve teknolojileri iş hayatınızda kullanmanızı farklı yollarla birlikte sağlıyor. Şirketinizdeki kritik süreçleri daha hızlı tanımlamanız için Social Business’ın geleceğini de göz önünde bulundurmanız gerek. Çünkü Social Business, iş akışına sadece yardımcı olmakla kalmıyor, bilgi akışını da hızlandırarak çözüme daha çabuk ve etkili bir şekilde ulaşmanızı sağlıyor. Ayrıca sosyal dünya, hem müşterilerinizi hem de işletmenizin hayatında önemli bir yer kapladığından işletmenizin geleceği Social Business geleceği ile bütünleşiyor. Böylece müşterilerinize kişiselleştirilmiş, dinamik bir etkileşim imkanı sunarak onların da daha hızlı çözüm almalarını sağlayabiliyorsunuz.

Social Business geleceği, sosyal işletmelerin yaratıcılıklarına ve teknolojinin ilerlemesine bağlı olarak değişiyor. IBM Ecosystems and Social Business Evangelism Genel Müdürü Sandy Carter’ın yorumuna göre mesela e-mail devrinden sosyale geçiş ile dünyamız, duygusal olarak bağ kurmaya ve network oluşturmaya geçerek birkaç basamak atladı. Bunun son 10 yılda hayatımızı değiştiren büyük bir teknolojik gelişme ve fenomen olduğunu belirten Carter, sosyal dünyanın kişileri ve iş hayatını artık karakterize ederek ihtiyaçlara bu doğrultuda cevap verdiğini belirtiyor. Ayrıca tüketicilerin kullandığı teknolojinin 10 yıl sonra da değişeceğini ve tüketici alışkanlıklarının da farklı bir yerde duracağını vurguluyor. Carter’ın dışında IBM Global Kamu Sektörü Genel Müdürü Dan Pelino ve IBM Endüstriyel Bulut Servisleri Genel Müdürü Craig Hayman’da Social Business, analitik ve mobilin geleceğini farklı videolarda yorumluyor.

Bu İçeriklerde Hoşunuza Gidebilir

Sosyal Medya Pazarlama Stratejisi Geliştirmek

Evden Çalışma İçin Püf Noktalar

İş Hayatında Corona Virüsü

2020 Sosyal Medya Görsel Boyutları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir