Sanat ve sosyal medya New York sokaklarında buluşuyor!

New York, pek çok galerinin yer aldığı en önemli sanat merkezlerinden biri. Sanat, sadece galerilerde sergilenmiyor, sokağa da çıkıyor. Üstüne sosyal medya da eklenince adeta Voltron oluşturur gibi insanlara ulaşıp onlarla bütünleşiyor. Bu da aslında işletmeniz ve Social Business için ilham kaynağı oluşturuyor.

Mashable’da Phil Nolan tarafından yayınlanan “What Lifts You: The Intersection of Street Art and Social Media” adlı makale ve videoda, New York’ta sokak sanatıyla sosyal medyanın yollarının nasıl kesiştiği aktarılıyor. New Yorklu bir sanatçı tarafından duvara resmedilen melek kanatları, insanların da katılımıyla sosyal dünyayı farklı bir boyuta taşıyor.

Sanat, sanat için mi yoksa sosyal için mi?

Sanatçı Kelsey Montague, sanatını sokağa taşıyarak kamusal alanda farklı bir atmosfer oluşturuyor. Duvarda çizili olan melek kanatlarının önünde her gün pek çok kişi fotoğraf çekimi gerçekleştiriyor. “Sizi ne kanatlandırır/ havaya uçurur” olarak da tanımlanabilecek #whatliftsyou hastagi ile birleşen bu melek kanatlarıyla bütünleşen yüzlerce insan, Instagram’da paylaşımda bulunarak ortak bir paydada buluşuyor. İnsanların üzerinde pozitif bir etki bırakmasının yanında eser, doğrudan insanlara ulaşıyor.

Kelsey Montague, sanatını sokakta icra ederek binlerce kişiye ulaşıyor. İnsanlara ulaşma yolu ve parlak fikri işletmeniz için yeni yollar yaratmada ilhâm kaynağı olabilir. Markanızın bilinirliği de aslında Social Business’la görünürde olmasa da  network vasıtasıyla sokaklara çıkmalı ve insanlarla bütünleşmeli. Sanat sanat için mi yoksa sokak için mi ya da yoksa sosyal için mi? Siz de işletme sanatınızı Social Business’ı kullanarak yaratıcı yollarla icra edebilirsiniz.

Bu İçeriklerde Hoşunuza Gidebilir

Yeni Normal: Ofise Dönüş Süreci İçin İpuçları

Web Sitesi Tasarımında Renk Psikolojisi

7 Popüler Video Konferans Uygulaması

Koronavirüs: Uzaktan Çalışmak için 5 Etkili Yöntem

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir