Wimbledon’da oyunun kuralları IBM’le değişiyor!

Teniste en önemli turnuvalardan biri olan Wimbledon, bu yıl 23 Haziran-6 Temmuz tarihleri arasında 128’inci kez Londra’da düzenleniyor. Teknoloji de artık Wimbledon takipçilerinin izleme şekillerini değiştiriyor. Turnuvanın teknoloji partneri IBM, dijital dünyanın avantajları ile tenis izleyicilerine interaktif bir deneyim sunuyor.

Tenisin en prestijli organizasyonları arasında yer alan Wimbledon’da IBM, inovatif teknoloji ve iş çözümleri sunuyor. Maçların canlı yayınlanmasının yanı sıra istatistiksel analize yönelik bilgisayar programı, bütün kortlarda yer alıyor. Cloud ve analitikle Wimbledon’da sahaya çıkan IBM, turnuvayı dijital bir boyuta taşıyarak interaktif bir deneyimle adeta maç sayısı yapıyor.

4 saniyelik bir zaman periyodunda IBM, skoru profesyonel tenis analistlerinden yararlanarak elde edebiliyor. Böylece gerçek zamanlı istatistik güncellemeleri hizmete sunuyor. IBM analistleri, ayrıca gerçek zamanlı olarak data akışını ve her tweeti analiz ederek herkesin katılım sağladığı bir deneyim için izleyicilerin düşüncelerine ve hislerine tercüman oluyor. IBM Social Media Command Centre, Wimbledon’da kamera arkası gibi işlev görüyor. Bu sayede Wimbledon’da uçan sinekten dahi haber alınabiliyor. IBM’in altyapısı sayesinde tenisçiler ve antrenörleri, maç bittikten sonra ayrıntılı performans analizlerini de elde edebiliyor.

IBM tarafından belirli noktalara yerleştirilen ekipmanlar sayesinde izleyiciler, maç skorlarına ve turnuvayla ilgili güncel gelişmelere cep telefonları aracılığıyla ulaşabiliyor. Sokakta, evde, ofiste veya turnuvada bulunan spor severler, dünyanın dört bir yanında maça dahil olarak interaktif bir deneyim yaşıyor. Turnuva, sosyalleşmenin de ötesine uzanıyor.

Sharapova, Murray, Nadal, Federer ve Djokovic… Hepsi, Wimbledon’da maça çıkıyor. Dünyanın dört bir yanında tenis severler, IBM’in ortak deneyim sunan altyapısıyla maç heyecanını ve coşkusunu aynı anda ve gerçek zamanlı olarak yaşıyor. Biz de bu dijital tenis kortunda yerimizi aldık; milli tenisçimiz Marsel İlhan’ın, Wimbledon’daki maç sayılarını merakla bekliyoruz!

Bu İçeriklerde Hoşunuza Gidebilir

İş gücünüzü arttırmak için uygulayacağınız 6 egzersiz

Başarılı bir Social Business için 8 İpucu

Marka Başarısında Social Business’ın Faydaları

IBM Verse ile iş hayatında sosyal e-posta devri başlıyor!

1 Geri Bildirim “Wimbledon’da oyunun kuralları IBM’le değişiyor!”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir