Social Business İşletme Kültürü ile Şekilleniyor!

Social Business’ın  her yönüyle sosyal ağ kanallarını  benimsenmesi, işletme kültürünü yeni bir boyuta taşıyor. Social Business temelinde var olan açıklık, şeffaflık, paylaşım ve ortak çalışma ortamları üzerine inşa edilmiştir. Bu değerleri yaşayarak, sosyal işletmeler daha fazla yenilik ve daha yüksek performans elde ediyor . Sosyal ağ araçları ya da sosyal yazılımlar, Social Business alt yapısı için kolaylaştırıcı unsurlar haline geliyor ve işletmeyi şekillendiriyor.

Social Business, işletme kültür ve sistemini iş değeri yaratmak için birleştirir. Sosyal işletmeler bireyleri birbirine bağlar. Bu şekilde fikir, bilgi ve içerik paylaşımı ortak ağlar ile paylaşılır. İnovasyon ve iş yürütme oranları artar, daha iyi kararlar alınması olasıdır, müşterilerin ve çalışanların daha fazla memnuniyeti  sağlanır. Sosyal işletmeler ile daha düşük işletim maliyetleri sağlanır. Gelişmiş çalışan ve müşteri karlılığı ortaya çıkar.

“IBM Ecosystems and Social Business Evangelist’i Sandy Carter, Social Business faydalarını anlatıyor.”

Bu teknikler, Social Business ile başarıya ulaşmak için strateji belirleme kılavuzu işlevi görür. Kuruluşlar kendilerini Social Business yapılanmasına dönüştürmek için, bu uygulamaları ve yetenekleri  nasıl kullanacaklarına ve rekabet avantajı sağlayarak nasıl yeni değerler yaratacaklarına odaklanır.

Social Business yapılanmasına sahip işletmeler arasında değer yaratma konusunda sektörde belirli liderler var. Bu işletmeler; müşterileri, ortakları ve çalışanları dahil iç ve dış paydaşları bağlamak, iş süreçlerine kendi sosyal yeteneklerini uygulayarak, sektörel anlamda liderlik konumlarını korumaktadır. Bu işlem faaliyetlerinin etkinliği tükendiğinde, sonuçlar üretmek için gerekli çalışan etkileşimleri sağlayarak, bu durumu iş süreçlerine dönüştürüyor.

Kaynak: socialmediatoday

Bu İçeriklerde Hoşunuza Gidebilir

İnandığınız şeyleri inandırmaya çalışın!

Sosyal Medyadan Şikayet Eden 5 Müşteri Tipi

Süper Kahraman Jim Yine İş Başında

Social Süper Kahraman Jim’le Tanışın!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir