Artık herkesin bir müzik stüdyosu olacak!

Madonna ve Rihanna ile düet yapmak ya da kendi müzik stüdyonuzu zaman ve mekandan bağımsız olarak kurmak ister miydiniz? Los Angeles merkezli teknoloji ve müzik yazılım şirketi Music Mastermind, IBM ile bulut işbirliği yaparak kullanıcılarına adeta kendi müzik stüdyolarını kurmaları için hizmet sağlıyor. Hem Social Business açısından hem de bulut teknolojilerinin kullanımı açısından başarılı bir işe imza atıyor.

“Müzik yapmak istiyorum” diyenler için ünlü isimlerle düet yapmak veya kayıt stüdyosu kurmak, hele de sadece duşta şarkı söyleyenler için, pek de parlak bir fikir gibi gözükmüyor. Teknoloji bu noktada devreye girerek yeteneğiniz olsun ya da olmasın profesyonele yakın kayıtlar almanıza ve telefonunuzda bir müzik stüdyosu kurmanıza fırsat sağlıyor.

Social Business Solution Strategy Pazarlama Müdürü Cynthya Peranandam, IBM Social Business Insights Blog “Music collaboration makes everyone a rock star” başlıklı yazısında bu konuyu ele alıyor. Müzisyenlerin uzun zamandır hit parçalar üzerinde yaptığı işbirliklerinin, düetlerinin daha önce hiç olmadığı kadar yaratıcılığa sebep olduğunu vurguluyor. Peranandam, bu iş birliği sürecini daha görünür ve hatta şeffaf kılan kısmın, sosyal teknolojilerin de yardımıyla dünya çapında hitlerin pazarlamasını çoklu kanallar yoluyla organize etmekten öte orkestralaştırdığına dikkat çekiyor.

 

Music Mastermind, yeni mobil platformunu etkin hale getirmek için IBM bulut teknolojisi kullanıyor. Amiral gemisi Zya uygulamasının, profesyonel müzisyenler ve acemiler için yeni bir teknoloji sunduğunu belirten Peranandam, platformun oyun oynama ve müzik özelliklerini birleştirerek kullanıcıların şarkı sözlerini kaydetmelerini sağladığını aktarıyor. Oto-tune ile doğru melodiyi elde ederek popüler şarkılarla bir araya getirebildiklerine de özellikle dikkat çekiyor. Peranandam, bu uygulamayı Madonna, Lady Gaga veya Robin Thicke gibi sanatçılarla ile hit yapmanın tarifi olarak betimliyor.

Artık telefonda kendi müzik stüdyomuzu kurabildiğimiz, hatta sosyal teknolojiler sayesinde ünlü sanatçıların şarkılarına düet yapabildiğimiz bir çağda yaşıyoruz. Telefonumuza uygulama da yüklesek, yeteneğimiz yoksa, gerçek sanatçıların yetenekleriyle boy ölçüşebileceğimizi düşünmeyelim. Son olarak Peranandam’ın yazısından bağımsız olarak madem müzik dedik, iş yerinde çalıştığımız zamanlar müzik dinlediğimizde verimliliğin arttığını hepimiz biliyoruz. O zaman pazartesiye karşı biz de bir düet açalım; Lars Von Trier filmi Dancer In the Dark’tan ve Bjork’un “Selmasongs” albümünden albümünden gelsin; Bjork’e Thom York eşlik etsin… “I’ve seen it all”ın o muhteşem melodisini dinleyelim…

Kaynak: Cynthya Peranandam, IBM Social Business Insights Blog

Bu İçeriklerde Hoşunuza Gidebilir

İş gücünüzü arttırmak için uygulayacağınız 6 egzersiz

Başarılı bir Social Business için 8 İpucu

Marka Başarısında Social Business’ın Faydaları

IBM Verse ile iş hayatında sosyal e-posta devri başlıyor!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir