Social Süper Kahraman Jim’le Tanışın!

Social Business Jim’le tanışın! Jim, IBM’in yaratmış olduğu bir çizgi karakter. Jim’in diğer çizgi karakterlerden farkı; iş yeri ve çalışanlar için adeta bir süper kahraman olması. Kendini “people person” olarak tanımlayan Jim, Social Business çözümleri ile çalışanların hayatını kolaylaştırmayı hedefliyor.

jim_2new

Yayınlanan ilk çizgi öyküde Jim’in, Social Business yapılanmasına yabancı olan iş arkadaşı Betty’nin terfi etmesi ve bunun üzerine gelişen olaylara yardımını anlatıyor.

Betty, şirketin satış departmanında çalışıyor. Aldığı terfiyle ekip lideri oluyor, bu durum haliyle bazı zorlukları da beraberinde getiriyor. Betty’nin ekibi, müşteri problemlerini çözmek konusunda yeterince hızlı değil. Sürekli kendini tekrarlayan ve kalıcı etki bırakmayan çözümler sunarak, yalnızca günü kurtaran bir yapılanmaya sahip. Betty bu durumun farkında ve süper kahramanımız Jim’den yardım istiyor.

jim_3new

Jim, ekip sorunlarını çözmek ve hedeflere ulaşmak adına Social Business çözüm önerisinde bulunuyor. Social Business kulağa social media gibi, Twitter veya Faceook temelli bir çözüm gibi gelse de, Betty IBM Connections tool’uyla iş sorunlarının geniş bir platformda çözüleceğini anlıyor.

jim_4new

Birkaç hafta sonra Betty, kendi departmanında verimliliğin %30 oranında arttığını ve müşterilerinden aldığı övgü dolu karşılıkları Jim’e aktarıyor. Elbette ki teşekkürleriyle birlikte…

Jim ilk bölümde satış ve pazarlama ekibini kurtardı. Süper kahramanımız Social Business çözümleriyle, koskoca bir network yaratacak gibi görünüyor. Jim’in maceralarını ve çizgi öykünün devamını merakla bekliyoruz.

Kaynak/Öykünün orijinalini okumak için: SlideShare

Bu İçeriklerde Hoşunuza Gidebilir

Başarılı Marka Yönetimi için 5 İpucu

Başarılı Dijital İş Yeri Nasıl Oluşturulur?

Dünyanın En Başarılı Kadın Girişimcileri

Restoranların Sosyal Medya Kullanımı için 10 Etkili Yöntem

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir