Johnny Depp’li Transcendence ile Social Business

Alcon Entertainment ve Warner Bros tarafından 10 Nisan’da Los Angeles’ta gerçekleştirilen Johnny Depp, Rebecca Hall ve Morgan Freeman’ın başrollerini paylaştığı Transcendence prömiyeri, ilginç bir etkinliğe imza attı. Gala gösteriminden sonra yapılan after party, Transcendence adlı filmi merakla bekleyen sinemaseverler için etkinliğe sanal olarak katılmalarını sağladı. Etkinlikte yer alan IBM Social Business AlwaysOn Business Engagement Center ile Transcendence hashtagi kullanılarak galaya katılmaya bile gerek kalmadan filmle ilgili tüm yorumlara, resimlere ve gelişmelere  erişim sağlanarak yorum yapıldı. Bunun yanında internet üzerinden hashtag ile erişim sağlayan kullanıcılar, sanal olarak mekanda sahne aldılar.

Batman Begins, The Dark Knight Rises, The Prestige, Inception gibi Christopher Nolan filmlerinin görüntü yönetmeni olarak tanıdığımız Wally Pfister’in ilk yönetmenlik denemesi Transcendence, ABD’de vizyona girdi. Sinemaseverler tarafından merakla beklenen filmin ABD’de vizyona girmeden önce galası gerçekleştirildi. Gala sadece kırmızı halı etkinliği olarak yapılmadı; adeta kendisi de bir sosyal networke dönüştü.


Transcendence Official Trailer (2014) Johnny…

Facebook, Twitter gibi kanallar üzerinden filmin hayranlarına ‪Transcendence hashtagi ‪(#‎Transcendence) kullanımı çağrısı yapıldı. Bu sayede IBM Social Business AlwaysOn Business Engagement Center’a katılım sağlandı. Transcendence hakkında herhangi bir şey söylemek isteyen internet kullanıcıları, filmle ilgili gelişmeleri anında takip ederken galada da sanal olarak yer aldı. Isı haritasını da içeren özel bir düzenekte canlı akış halinde yansıtıldı. Filmi merakla bekleyenler, prömiyerdeki sohbetler için adeta sanal bir takip cihazına sahip oldu. Bu sayede partideki sohbetleri ve katılımcılar resim ve yorum gibi  herhangi bir şey paylaştığında içeriden bilgi fırsatına erişme fırsatı buldular, bunun yanında ayrıca sanal olarak galaya katılmış oldular.  Internet üzerinde paylaşımlar sıcaklık noktaları olarak haritada ve hatta afişte bile yerlerini aldı. Isı haritasında sıcaklık bir hayli yükseldi, harita 41 milyon noktadan fazla iz bıraktı.

Kırmızı halıdan Social Business’a uzanan bu örnek, bize farklı bir sosyalleşme ve deneyim fırsatı sunuyor. Social Business dünyasında pek çok işletme müşterileriyle interaktif bir şekilde bağ kurmaya gidiyor. Filmler için izleyiciler en önemli müşteri konumunda olduğuna göre Hollywood da Social Business’ın faydalarından neden yararlanmasın…

Kaynak: Erin Mcelroy- Social Business Insights Blog

Görsel Kaynak: IBM Social Business Twitter

 

Bu İçeriklerde Hoşunuza Gidebilir

İş gücünüzü arttırmak için uygulayacağınız 6 egzersiz

Başarılı bir Social Business için 8 İpucu

Marka Başarısında Social Business’ın Faydaları

IBM Verse ile iş hayatında sosyal e-posta devri başlıyor!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir