Şampanyadan Justin Bieber’e: Yeni Milyarderler WhatsApp Çalışanları

Mobil mesajlaşma uygulaması WhatsApp, 16 milyar dolar’a Facebook’a satılınca WhatsApp çalışanları yeni milyarderler arasına katılmaya başladı. WhatsApp Yazılımcılarından Igor Solomennikov, bu gelişmeyi kutlamak için Instagram’da Cristal Şampanya boş kutularını paylaştı.
whats

NBC’den Keith Wagstaff’ın “55 WhatsApp çalışanı artık zengin, şimdi ne olacak?” haberine göre bu yeni milyarderleri bekleyen pek çok farklı durum var. Mühendisler de dahil olmak üzere ne kadar WhatsApp çalışanının kazanç sağlayacağı hakkında kesin bir bilgi olmamasıyla birlikte WhatsApp kurucuları Jan Koum ve Brian Acton’ın kazançlarının sırasıyla tahmini olarak 6.8 milyar dolar, 3.8 milyar dolar değerinde olduğu vurgulanıyor.

Yine de, daha küçük bir şirket için yüzde 10 hisse bir mühendise göre alışılmadık bir rakam değil. Fakat rakam, burada 16 milyar dolara çıkıyor ve bu da hemen harcanabilecek bir rakam değil…

Seattle tech girişimcisi Tony Wright, NBC’ye yazdığı mailde konuyla ilgili olarak daha fazla çılgına dönemeyeceklerini vurgulamış. Dolaylı olarak yapılan bu tarz anlaşmalardaki maddelerin, tüm yeni milyarderler için mürekkep kuruduktan hemen ertesi gün ayrılmalarına karşı koruyucu nitelikte olduğunu ifade etmiş.

Wealthfront Ceo’su Adam Nash’ın NBC’ye verdiği yoruma göre ise çalışanlar için asıl yorucu kısım, arkadaşları  ve tanımadıkları insanlardan gelen çok çabuk büyük kararlar almalarına yönelik olan baskılar. Bu durum, kendilerini bir anda banka hesaplarında milyarlarla bulan ünlüler için olduğu gibi ortak bir problem. Bununla birlikte Silikon Vadisi’nde startup çalışanların, halihazırda destek gruplarından, iş arkadaşlarından ve teknik ekiplerden oldukça faydalanabildiğini belirtiyor. Nash, ayrıca bu yeni grup için Justin Bieber gibi şampanya servislerine milyonlar bırakan ya da mühendislerin üzerinde görmeye alışkın olmadığımız dikkat çekici kıyafetlere para harcayarak gençlerin satın alma eğilimlerine kayabileceklerini vurguluyor.

“Tabii ki vergi bütçesi konusunda şikayetçi olacak bir WhatsApp çalışanı bulamayacaksınız” diye vurgulayan Wagstaff’ın bu özel haberi, WhatsApp ekibinin  akıbetinin ne olacağı konusunda daha da merak uyandırıyor. WhatsApp çalışanları için temennimiz Justin Bieber taraflarını fazla seçmemeleri…

Kaynak: Keith Wagstaff- NBC News
Görsel Kaynak: valleywag.gawker.com

Bu İçeriklerde Hoşunuza Gidebilir

Sosyal Medya İçerik Önerileri

Sosyal Mesafeli Çalışma Alanlarımız Nasıl Olmalı?

TikTok Pazarlama Stratejisi İçin 10 İpucu

Müşteri Deneyimi Yol Haritası Nasıl Oluşturulur?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir