Social Business Adoption’la Yaratıcı Fikirler

Social Business, ticari web deneyiminde sosyal medya araçlarını, teknolojiyi ve kültürü birleştirerek iş dünyası için en iyi şekilde uygulamaya aktarmaktadır. Adoption ise, işinizde Social Business ile uyumlanmanızı ve Social Business’tan en iyi verimi almanızı sağlayan bir süreçtir. Social Business Adoption’la işletmeler kendi işletme deneyimlerini Social Business’a katarak yaratıcılıkta sınır tanımamakta ve işletmenin özelliklerine uygun yeni yollar oluşturulmaktadır.

adoption

Social Business’ı en iyi şekilde benimseyerek dünyada harikalar yaratan pek çok kurum ve kuruluş bulunmaktadır. Bu organizasyonlar, yaratıcı fikirleri Social Business ile birleştirerek verim ve fayda sağlamaya devam ediyorlar.  Amerika’nın en büyük pediatri hastanelerinden biri olan Teksas’taki Dallas Children Hospital, hasta çocukların aileleriyle iletişim için Social Business’ı en etkin şekilde kullanan örneklerden yalnızca biri…  Dallas Children Hospital, hasta çocukların ailelerini topluluk sayesinde bir araya getirerek hem birbirlerine kendi deneyimlerini aktarmalarını hem de uzmanlara anında ulaşmalarını sağlıyor. Aileler, kendi deneyimlerini diğer hasta çocukların aileleriyle paylaşırken randevu işlemleri gibi pek çok hastane işlemini de aynı anda yapabiliyorlar. Hastane tarafından hasta çocukların ailelerini destekleyici olarak çok özel bir yol…

Boston Childrens Hospital’den doktor Jeffrey Burns,  Pediatrik Yoğun Bakım Ünitesi (P.I.C.U) diye bir proje başlattı. Bu proje kapsamında sağlık bakım teknikleriyle, online videolarla yapılan farklı eğitimlerle  dünyanın dört bir yanındaki doktorlara  çocukları kurtarmak için ulaşmayı hedefledi.  Dünyanın her yerinden insanların problem çözmek üzere  bir araya gelmesi için Dr. Burns, IBM Social Business’tan yararlandı. Çeşitli profil resimleri üzerinde ameliyatları nasıl gerçekleştireceklerini öğrenmek isteyen ve pratik yapmak isteyen doktorlar için de Burns, bir ilham kaynağı oldu. Ameliyatlarını gerçekleştirmeden önce uzaktan online videoyu izleyerek pratik yapma imkanı buldular.  IBM Connect 2014’te de panel konuğu olarak katılan doktor Burns, Social Business’la yaratıcı fikirlerini birleştirerek bilgi paylaşımının en güzel örneklerinden birine neden oldu. Şu an, bu online videolarla yayınlanan ameliyatları ve uygulamaları seyretmek için dünyanın dört bir yanından gelen doktorlar var.

Dünya çapında bir kuruluş olan çimento üreten Cemex, bu konuda bir diğer önemli örnek… Mexico’dan “Building Future” sloganıyla  yola çıkan Cemex, Social Business ile toplulukları ve bilgi paylaşımını kullanmalarıyla pazara ilk global kaynaklı ürünlerini getirdi. 600’den fazla katılımcıyla birlikte hazır karıştırılmış çimentoyu pazara sürecekleri zamanın çeyrekte biri kadar bir zamanda pazara sürdüler. Bunu da dünyanın dört bir yanındaki uzmanlarla Social Business kanalıyla iletişim kurarak gerçekleştirdiler. Bu süreç çimentoyu dünya çapında satmalarını sağladı.

Social Business, işinizi ve işletmenize dair fikirlerinizi daha etkin kılarak size yeni yollar yaratma da fırsat sağlıyor. Dallas Children Hospital ve Cemex gibi daha pek çok dünya çapında ilham verici örnek var. Sosyal bir iş dünyasında her şey mümkün…

Görsel Kaynak: socialbusinesssandy.com

Bu İçeriklerde Hoşunuza Gidebilir

2019’un Dijital İş Fikirleri

Çevrimiçi İşletmenizde Yaratıcı Çözümler Oluşturmanızı Sağlayacak 5 Taktik

Apple Kullanıcılarına Özel: Mac ve iPhone için ‘’Devamlılık’’ Çözümleri

İş gücünüzü arttırmak için uygulayacağınız 6 egzersiz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir