İş Dünyasında Dilbertçı Yaklaşım

Scott Adams, çalışma hayatını eğlenceli bir şekilde aktaran dünyaca ünlü çizgi karakter Dilbert’ın yaratıcısı… Peki, iş dünyasının inceliklerini Adams açısından dinlemek nasıl olurdu? Connect 2014’te Scott Adams’ın gerçekleştirdiği sunum, başarı hikayesini ilk ağızdan dinlemek için bulunmaz bir fırsat sundu!

Şans Manipüle Edilebilir…

Scott Adams, Orlando’da gerçekleşen Connect 2014 kapsamında yaptığı  keyifli sunumuyla iş dünyasında başarılı olmanın farklı ipuçlarını katılımcılarla paylaştı ve ekledi;  “hedefler, kaybedenler için… tutku fazla abartılıyor ama şans, manipüle edilebilir… bir nevi!”

Başarının Yolu Başarısızlıktan Geçer!

IBM’de şirket içi eğitim ve iyileştirme çalışmalarında da kullanılan Dilbert’tan ilham alan konuşmasında Adams, pozitif tutumun kişinin algı alanını genişlettiğine dikkat  çekti.  Çok fazla başarısızlığa imza attığını vurgulayan Adams, ilgi çekici bir şekilde bu başarısızlıklarının sayısını da tutmuş. Pek çok kez başarısız olduğunu aktaran Adams, 36 iş başarısızlığını katılımcılarla paylaştı. Başarısız olmanın deneyim kazanmak açısından gerçekten önemli olduğunu belirten Adams, kişinin belirli bir projesi sonuç vermese bile kişisel değerini geliştirdiğinden emin olması gerektiğini vurguladı.

Watch live streaming video from ibmsoftware at livestream.com

Bu İçeriklerde Hoşunuza Gidebilir

Yapay Zekâ Çağında Kariyer Planlaması: Geleceğin Meslekleri ve Endüstrileri

Dijital Çağ ve İşletmeler

Generative AI : Zorluklar ve Çözüm Yolları

İş Dünyasında Sürdürülebilirlik Yaklaşımları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir