İş Hayatında Mutlu Olmanın Yolları

Çalışırken “Akşam olsa da eve gitsek” mi diyorsunuz? Sürekli saati mi kontrol ediyorsunuz? Peki, iş hayatında mutlu olmanın yolları hangileri? İşte ofiste mutluluk tüyoları!

Çalıştığınız işte mutlu olmak, gününüzü verimli geçirmek için oldukça önemli. Mutluluk, bir seçim. Negatif enerji yayan insanlardan uzaklaşmak ve kendinizi iyi hissettirmeyen düşüncelerden kurtulmak gibi pek çok tavsiyeyi, iş yerinde mutluluğun sırları arasında duymuşsunuzdur. Jacob Shriar tarafından officevibe.com’da yayınlanan “How To Be Happy At Work: 10 Simple Tips That Work – İş Yerinde Nasıl Mutlu Olursunuz: İşe Yarayan 10 Basit İpucu” adlı infografik çalışması iş hayatında mutluluğun sırları için basit ama etkili püf noktaları sıralıyor. Gelin, çalışma hayatında stresten arınmanın yollarını Officevibe infografiği eşliğinde birlikte deneyimleyelim.

1. Sağlıklı beslenin

Tükettiğiniz besinlerin ruh halinizde etkilerinin önemli olduğunu unutmayın. Daha sağlıklı beslenmek, sizi daha mutlu yapacaktır.

2. Egzersiz yapın

İnfografik bilgilerinde bahsedildiği üzere yapılan bir çalışmaya göre endorfin salgılanmasından dolayı egzersiz yapmak, ruh halinizi düzenleyen en etkili uygulama olarak görünmektedir.

3. Şirketinize geri bildirimde bulunun

Şirketin geleceğini şekillendirmek için rol almanız, size bir amaç duygusu verecektir.

4. Yürüyüşe çıkın

İdeal olan dışarı çıkıp yürümek, ancak çalışma şartlarınız gereği dışarı çıkamayabilirsiniz. Şirket içerisinde yürümeniz bile daha yaratıcı ve mutlu olmanızı sağlayabilir.

5. Teşekkür maili yazın

Ekibinizi veya çalışma arkadaşlarınıza kısa ve içten bir teşekkür veya takdir maili yazmanız, sizin de ruh halinizi ve sosyal desteğinizi artıracaktır.

6. Kişisel geçmişinizi değerlendirin

Gelecek için geçmişe yönelik çalışmayı şimdi yapın. Her 2 haftada bir hayatınızda 3 iyi giden ve 3 odaklanmanız gereken şeyi tanımlayın.

7. Meditasyon yapın

Ve meditasyon… Bu tarz yazılarda en çok karşımıza çıkan meditasyon, en çok tavsiye edilen uygulamalardan. Bunun yanında mutluluğu artırmak için beyninizi yeniden yapılandırmanızı sağlayan da yine meditasyon yapmanız.

8. İş arkadaşlarınızı daha yakından tanıyın

Çalışma arkadaşlarınızı tanımak için fırsatlar yaratın. İki haftada bir yeni bir iş arkadaşı ile öğle yemeğine çıkmak buna örnek olabilir.

9. Teşekkür günlüğü tutun

Günde bir o güne özgü olarak minnetar olduğunuz şeylerin günlüğünü tutmanız, daha iyi uyku, daha az hastalık ve daha çok mutluluk getirecektir.

10. Başkalarına yardım etmek için zaman ayırın

Wharton Üniversitesi’nde yapılan bir çalışmaya göre günde 10-30 dakikanızı birine yardımcı olmak için geçirirseniz daha az mecburiyet hissini yaşıyorsunuz.

is_hayatinda_mutlu_olmanin_yollari_infografik
Kaynak: www.officevibe.com
İnfografik: OfficeVibe

Bu İçeriklerde Hoşunuza Gidebilir

Sosyal Medya Başarınızı Arttıracak 5 Alışkanlık

Dijital Dünyada Emoji Kullanımı ve Analizi

Sosyal Medya Algoritmaları Değiştiğinde Yapılması (ve Yapılmaması) Gerekenler

Kendi İşini Kuracak Girişimciler İçin Yol Haritası

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir