IBM Çalışanlarını Dünyaya Tanıtıyor!

İş dünyasındaki şirketler için katma değer yaratan şüphesiz, çalışanlar. Çalışanlarınızın en önemli değeriniz olduğunu ifade etmek yetmiyor; bunu göstermeniz ve uygulamaya dökmeniz de gerekiyor. IBM, #20Questions ile bu konuda önemli bir adım atarak çalışanlarını dünyaya tanıtıyor.

Çalışanlarınız, Social Business olma yolunda sizin en önemli katma değeriniz. Var olan potansiyellerini daha yaratıcı bir şekilde ortaya koymaları için onları işinize dahil etmeniz ve öncelik tanımanız önemli. Yani kısacası çalışanlarınızı öne çıkarmanız gerekiyor.

IBM, en önemli değer olarak gördüğü çalışanlarını, #20Questions ile dünyaya tanıtıyor. Hem IBM’deki çalışma anlayışını hem de çalışanın hayata bakış açısını ve alışkanlıklarını masaya yatırıyor. IBMer olarak tabir ettikleri kendi insanlarını, dünyanın dört bir yanındaki çalışma ortaklarına aktarıyor. Bunu da görsel hikâye anlatımı ile destekliyor. Böylece IBM, kendi insanlarını dünyaya kişisel düzeyde anlatıyor. “Çalışanlarınızı daha iyi nasıl motive edersiniz” sorusunu da oldukça başarılı bir şekilde cevaplıyor. Bu örnek, sosyal dünyanın avantajlarını kullanarak Social Business açısından da oldukça ilhâm verici bir yerde duruyor.

IBM_20Q_Redesign_Yitch

Görsel Kaynak: ibm.com

Bu İçeriklerde Hoşunuza Gidebilir

2019’un Dijital İş Fikirleri

Çevrimiçi İşletmenizde Yaratıcı Çözümler Oluşturmanızı Sağlayacak 5 Taktik

Apple Kullanıcılarına Özel: Mac ve iPhone için ‘’Devamlılık’’ Çözümleri

Etkili Çalışan Deneyimi Yönetimi Tüyoları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir