Bankacılık ve Sigortacılık Sektöründe Social Business

Sigortacılık ve bankacılık sektöründe sosyal medya kanalları ve işbirlikçi platformlar, kişisel ve şirket içi iletişimi değiştiriyor. Sigortacılık sektörü çalışanları, acenteler, brokerlar ve sigorta danışmanları için sosyal medya iletişimi şiddetle tavsiye ediliyor.

Önde gelen sigorta şirketleri ve bankalar danışmanlık hizmeti alırken, OpenKnowledge tarafından şirketlere tavsiye edilen; sosyal teknolojilerin kullanımı, artan farkındalık, müşteri ilişkilerini geliştirmek, teşvik etmek, güven inşa etmek ve informal öğrenme gibi farklı şekillerde gelişim sağlamak adına iş birlikçi yapılanmaya gidilmesi gerektiği…

bankıng

OpenKnowledge, kritik konularda ve projelerde (örneğin; dijital ve sosyal çalışma alanları, kurumsal öğrenme platformları, intranet ve fikir yürütme) Social Business’ın benimsenmesi ve bu yolda oluşturulan dönüşüm yolculuğu, bankacılık ve sigorta sektöründe kültürel değişimini beslemek için inovatif çözümler ortaya koyuyor.

Bu açıdan bakıldığında, sigortacılık sektöründe Social Business geniş bir çalışma olanağı ve alanı sunuyor.

Sigorta sektöründe çalışanların vermiş olduğu yanıtlardan yola çıkılarak yapılan araştırmaya göre, faydacı ve hazcı değerler; sosyal medya çalışmaları ve kullanımı açısından çalışanların performansını etkiliyor.

bankıng2

Araştırmanın bahsettiği gibi; bu çalışmada, çalışanların iş amaçlı sosyal medya kullanımı, bu kullanımın hangi değerleri artırdığı ve bu sosyal medya kullanımının çalışan performansına etkisi gözler önüne seriliyor.

Sigorta sektöründe çalışan 1799 çalışanın, iş  süreci ve sosyal medya kullanımı etkisi incelendiği araştırmanın sonuçları gösteriyor ki; iş hayatında çalışanların yaş grubu ne olursa olsun, sosyal medya kullanımına sıcak baktıkları ve kullandıklarını ortaya çıkarıyor. Ayrıca faydacı değerler, çalışanların sosyal medya kullanımını da etkiliyor.

Son olarak, iş performansı ve sosyal medya kullanımı arasındaki ilişki pekişiyor ve bu araştırma bu ilişkiyi doğruluyor.

Kaynak: OpenKnowledge

Bu İçeriklerde Hoşunuza Gidebilir

En Fazla Takip Edilen Instagram Hashtagleri

Video Pazarlama İçin 5 İpucu

7 Ücretsiz Instagram Analiz Uygulaması (2019)

Tasarım Odaklı Düşünce ile Başarıyı Keşfedin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir